Szymon Łukaszczyk wygrywa 4 rundę GSMP - Pezinska BABA

Szymon Łukaszczyk prowadząc Mitsubishi Lancer EVO AMS wygrał niedzielne zawody TODOS Slovenska Pezinok Baba 2020.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu należało do sobotniego zwycięzcy, Włocha Fausto Bormoliniego, który jechał formułą Reynard K02, trzecie miejsce przypadło Waldemarowi Kluzie na Škodzie Fabii RS5.

Niedzielne treningi zostały rozegrane podczas opadów deszczu podczas których doszło do kilku niegroźnych kolizji. Pierwszym pechowcem był Michał Tochowicz, którego Skoda opuściła drogę przy dużej prędkości w końcowej partii trasy. Ten sam zakręt "przyciągnął" Romana Barana z tą różnicą że kierowca z Rzeszowa po szybkiej "reanimacji: zawieszenia w sowim Lancerze powrócił do walki podczas podjazdów wyścigowych.

Deszcz przestał padać w przerwie obiadowej, ale tor był w niektórych miejscach mokry podczas pierwszego wyścigu. To właśnie ta sytuacja sprzyjała pojazdom z napędem na cztery koław porównaniu z bardzo szybkimi formułami. Pierwszy wyścig sprawił, że nagle w TOP 5 znalazło się pięciu kierowców samochodów czteronapędowych, a sobotni zwycięzca Fausto Bormolini zajął dopiero szóste miejsce . Podczas drugiego podjazdu trasa był prawie całkowicie sucha, o czym świadczą najlepsze czasy kierowców jadących włoskimi formułami. Ostatecznie suma czasów z obu przejazdów Szymona Łukaszczyka Była lepsza i to kierowca z Zakopanego ostatecznie wygrał, wyprzedzając Bormoliniego, a Kluza zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W kolasyfikacji GSMP zwyciężył również Szymon Łukaszczyk, przed Waldemarem Kluzą i Dubaiem.

Klasę 2a wygrał Daniel Stawiarski - MItsubishi Lancer EVO 7Motorsport. Klasę 2b Daniel Wójtowicz(Porsche 944 t PRS), 3a Igor Drotar (Skoda Fabia R5), 3b Sebastian Stec (Ford Fiesta Proto), 4a Tomas Ondrej (Mitsubishi Lancer EVO IX), 4b Damian Wirszewski (BMW 318 is), 5a Konrad Bela ( Mitsubishi Lancer EVO X), 5b Maciej Serafin (Renault Clio), 10a Jacek Madziara (Subaru Impreza), 10b Janusz Jania (Honda Integra), 12 a Tomasz Morawiec (Fiat 126p)

Igor Drotár, który przywiózł do Pezinoka  Škodą Fabia R5, został najszybszym Słowakiem zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Tuż za nim był Tomáš "Srnka" Ondrej na Mitsubishi Lancer EVO IX, a Martin Juhás zajął trzecie miejsce na Formule Tatuus FR2000.

Wśród historyków, którzy walczyli o punkty nie tylko w serii pojazdów historycznych FIA CEZ , ale także w historycznych mistrzostwach Słowacji i Polski, Czech Miloš Zmeškal wygrał w niedzielę formułę Ralt 032, wyprzedzając Polaka Mariana Czapkę prowadzącego Porsche 928 i trzecie miejsce w niedzielę zajął Tibor Hauser na Škodzie 130RS.

Zadowolny z imprezy TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020 był również dyrektor wyścigu Viliam Liedl Jr.: „Jestem zadowolony. W sobotę trochę przeszkadzały nam techniczne awarie drugiego podjazdu treningowego, ale same zawody przebiegły dobrze. W niedzielny poranek padał deszcz i oprócz mokrego toru również zmagaliśmy się z rozlanym olejem. Jednak wszystko zostało załatwione, za co również dziękuję kolegom. Podobnie jak w sobotę podjazdy wyścigowe w niedzielę przebiegły gładko. Mamy piękny weekend i dziękuję wszystkim partnerom za wsparcie, ale oczywiście także wszystkim, którzy uczestniczyli w organizacji imprezy w tym trudnym okresie. Rozpoczęliśmy sezon na słowackich wyścigów górskich i jestem głęboko przekonany, że uda nam się go zakończyć zgodnie z planem”.

Wyniki 4 rundy GSMP TODOS Slovenska Pezinok Baba 2020.

1 Szymon ŁUKASZCZYK 3:52.232
2 Fausto BORMOLINI 3:56.544
3 Waldemar KLUZA 3:58.195
4 “DUBAI“ 3:59.559
5 Daniel STAWIARSKI 4:00.548
6 Renzo NAPIONE 4:07.509
7 Igor DROTÁR 4:09.542
8 Tomáš ONDREJ 4:16.198