Sobota dla Věroslava Cvrčeka w wyścigu Autopola Jankov Vŕšok I RADIO WOW

Věroslav Cvrček  wygrał pierwszy dzień Autopola Jankov Vršok 2019. Siódma runda GSMP padła łupem Igora Drotára. Najlepszy z Polaków, Szymon Łukaszczyk zajął drugie miejsce w mistrzostwach Polski, wyprzedzając Waldemara Kluzę, Michała Ratajczyka, Andrzeja Szepieńca i Pawła Rzadkosza, najszybszego w kategorii samochodów otwartych.

Rano trasa była miejscami mokra. W pierwszym podjeździe wyścigowym Věroslav Cvrček Jr ustanowił nowy rekord trasy dla pojazdów z dachem - 1.48,072. Na kolejnych pozycjach widnieli Drotár (+3,342), Kluza (+4,507), Rzadkosz (+4,622), Łukaszczyk (+4,786) i Szepieniec (+4,877).

W drugim podjeździe Cvrčkowi wystarczyło 1.49,907. Za kierowcą z Besedic znaleźli się w wynikach Łukaszczyk (+1,401), Kluza (+1,979), Drotár (+2,121), Ratajczyk (+2,852) i Szepieniec (+3,515).

Drugi podjazd przerywano po wypadkach Lancii Tomáša Beníka, Lancera Petera Jureňy i Clio Rastislava Drgoňy, awarii Cinquecento Grzegorza Jakubiaka.

Szymon Piękoś wygrał rundę GSMP w grupie A. W A/PL górą był Jacek Madziara, w E0 Paweł Frączek, w E1 Michał Ratajczyk, w N Konrad Biela, w RC Paweł Rzadkosz, w SC Igor Drotár.

Obsadę podium w GSMP Historycznych stanowili Walther Stietka (VW 1302), Stanisław Pałka (Honda Civic) i Angelo Gilli (Fiat 126p).