Szymon Łukaszczyk wygrywa 8 rundę GSMP na Słowacji

Szymon Łukaszczyk wygrał ósmą rundę GSMP rozgrywana w ramach Autopola Jankov Vršok 2019 na Słowacji. Niedzielne zawody zostały zdominowane przez Věroslav Cvrček Skoda Fabia S2000+ lecz zawodnik ten nie był klasyfikowany w polskim czempionacie. Podium uzupełnił, Mistrz Polski z 2016 roku Igor Drotar - Skoda Fabia DTiR,

W polskiej klasyfikacji Super Cars na trzecim miejscu podium został sklasyfikowany Waldemar Kluza Skoda Fabia za Łukaszczykiem i Drotarem. W E1 najszybszym zawodnikiem został Tomasz Myszkier - Skoda Fabia WRC+, który toczył walkę z zeszłorocznym Mistrzem Polski Michałem Ratajczykiem do czasu awarii silnika w Mitscubishi Lancerze EVO X.

Warto wspomnieć o Pawle Rzadkoszu,który zaprezentował piękną "szufladę" - Norma M20FC i wygrał klasyfikację samochodów z nadwoziem otwartym jednocześnie zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Od początku sezony najszybszą ośką jest Honda Integra Gabriela Kubita, niestety Michał Tochowicz - Skoda Fabia musiał uznać wyższość japońskiej technologii i dojechał na drugiej pozycji.

Grupę A wygrał Szymon Piękoś uzyskując czas 03:57,551 przed Romanem Baranem obaj w Mitsubishi Lancerach EVO 8. Grupa N padła łupem doskonale jeżdżącemu Konrad Biela - 04:02,754. Grupa A/PL, której pierwszą trójkę dzieliło po pierwszym podjeździe 0,6 sekundy, ostatecznie przypadła Jacek Madziara - Subaru Impreza 555 - 04:18,891 przed Marcinem Dopierałą - Mitsubishi Lancer EVO 6 i Maciejem Serafinem - Renault Clio . E0 dla Piotr Staniszewski Racing.

W klasyfikacji samochodów historycznych wygrał Marcin Kacperek - BMW 318 is, przed Waltherem  Stietka VW 1302 oraz Stanisławem Pałką - Honda Civic