66 zgłoszeń na Memoriał

Wielkanocny poniedziałek to termin publikacji list zgłoszeń zarówno do PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, jaki i do MOTUL 1. rundy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obie te konkurencje zostaną rozegrane w Wieliczce w terminie 6-8 kwietnia.

Na liście zgłoszeń możemy znaleźć wielu zawodników startujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, poczynając od urządujacego Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Waldemara Kluzę. Kolejnym kierowcą z rodowodem GSMP jest Marcin Słobodzian, obecnie startujący w Subaru Poland Rally Team. Z numerem 6 na trasę Memoriału wyruszą Piotr Ostrowski z Anna Nowakowską w Mitsubishi Lancer EVO 8. Z numerem 8 zobaczym Grześka Kozioła również w Mitsubishi Lancer EVO 8, tuż za nim na trasę rajdu wyjedzie Andrzej Szepieńiec za kierownicą Lancera EVO 9. Następną załąga znaną z tras GSMP będzie Miczał Ratajczyk z Jędrzejem Szcześniakiem w Mitsubishi Lancer EVO 10. Kolejnym zawodnikiem, który startował na trasach GSMP jest Damian Łata w Fordzie Fiesta Proto. 

Na trasie PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza nie mogło zabraknąć zespołu BorgWarner Racing Team. Zespół przywiezie do Wieliczki dwa Lancery znane kibicom GSMP. Załogi utworzą Karol Krupa z Wojciechem Witkowskim oraz Szymon Piękoś z Łukaszem Krasowskim.

Kolejnym zawodnikiem którego mogliśmy podziwiać w uniegłych latach na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i zobaczymy również na trasie Memoriału jest Tomasz Mikołajczyk w Mitsubishi Lancer EVO.

W Wieliczce będziemy mogli zobaczyć historyczną Lancie Delte Integrale Rafała Szumca, który będzie pilotowany przez Konrada Giergiela. 

W samochodach z napędem na jedną oś znajdziemy: Radosława Ćwięczka (Honda Civic Type R), Marcina Wilusza (Honda Civic Type R), Bartosza Baka (Citroen DS3 R3), Rafała Pochłopienia (Opel Astra), Mateusza Gołka (Peugeot 208 R2).

Wśród zawodników zgłoszonych w HRSMP zobaczymy załogę Paweł Wysocki i Jakub Zalega (Toyota Corolla AE86)

Automobilklub Krakowski informuje, że listy zgłoszeń będą od dziś dostępne na memoriałowej stronie www.superos.pl.

Fot. Mariusz Suss