Dodatkowe atrakcje PLATINUM 2. Rajdu Memoriału J.Kuliga i M.Bublewicza

W wielkanocny poniedziałek zostały opublikowane listy zgłoszeń zarówno do PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, jaki i do MOTUL 1. rundy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obie te konkurencje zostaną rozegrane w Wieliczce w terminie 6-8 kwietnia.

Ale oficjalne listy startowe nie wyczerpują wszystkich emocji, związanych z wielickim Memoriałem. Dodatkowe atrakcje będą związane z przejazdami tzw. rally-taxi, które będą wozić po trasie prób sportowych VIP-ów oraz osoby, które zaangażują się w licytacje na cele charytatywne. W sobotę 7 kwietnia funkcję tej rally-taxi ma pełnić replika Forda Focusa WRC, którym startował Janusz Kulig. W roli kierowców na zmianę wystąpią Michał Bachula (siostrzeniec Janusza, a zarazem kierowca rajdowy, który zaliczył ponad 30 ogólnopolskich rajdów) oraz Piotr Fetela, pochodzący z Powiśla Dąbrowskiego 35-letni kierowca rajdowy z Chicago, uczestnik blisko pół setki rajdów na różnym szczeblu Rally America – poczynając od strefowych mistrzostw na wschodzie oraz w środkowych stanach USA, a kończąc na mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Piotr Fetela jadąc z Dominikiem Jóźwiakiem Fordem Fiesta Proto przed dwoma tygodniami triumfował w 24. Rally in the 100 Acres Wood, drugiej rundzie tegorocznych mistrzostw Rally America.

Z kolei  w niedzielę 8 kwietnia w roli rally-taxi pojawi się Volkswagen Polo Proto, zbudowany w Nysie w firmie Pawła Dytki. Funkcję kierowców będą pełnić Piotr Fetela oraz sam Paweł Dytko. Można z cała pewnością stwierdzić, że ich przejazdy będą źródłem sporych emocji nie tylko dla pasażerów wożonych przez Bachulę, Dytkę i Fetelę, ale również dla wielickiej publiczności.

Automobilklub Krakowski informuje, że wszelkie informacje, dotyczące Memoriału, są dostępne na memoriałowej stronie www.superos.pl.