RallyTaxi - VW Polo PROTO w Wieliczce

Do listy atrakcji, towarzyszących PLATINUM 2. Rajdowi Memoriałowi Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, jak również MOTUL 1. Rundzie Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zostały dopisane specjalne przejazdy Volkswagena Polo Proto. Samochód pochodzi z firmy Dytko Sport, która buduje wyczynowe auta od blisko 20 lat. –Mamy w dorobku już pół setki gotowych nadwozi, bo głównie sprzedajemy same nadwozia, przygotowane pod montaż podzespołów z Lancera. W tej liczbie gotowych aut było około dziesięciu. Najwięcej było nadwozi VW Polo, chyba ze dwadzieścia. Potem w kolejności Fordy Fiesty i Mitsubishi Mirage. Były jeszcze Peugeoty 208, Citroeny C3 oraz Hyundai i20 – wylicza Paweł Dytko.

Przy okazji Memoriału, rozgrywanego w Wieliczce w terminie 6-8 kwietnia zobaczymy kolejny egzemplarz Polo Proto, który powstał w zakładzie Pawła Dytki w Nysie. Samochód będzie wykorzystywany w niedzielę 8 kwietnia do przejazdów pokazowych z VIP-ami i ze zwycięzcami licytacji, przeprowadzanych na cele charytatywne.

Za kierownicą „rally taxi” VW Polo Proto będą się zmieniać Paweł Dytko, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w RSMP i GSMP, oraz Piotr Fetela pochodzący z Delastowic koło Szczucina, uczestnik blisko pięćdziesięciu rajdów w Stanach Zjednoczonych. Ma 35 lat, stale mieszka w Chicago, z polską licencją startuje w Rally America. Jadąc Fordem Fiesta Proto zwyciężył przed dwoma tygodniami w drugiej rundzie tego cyklu – 24. Rally in the 100 Acres Wood.

Wszelkie informacje, dotyczące Memoriału, są dostępne na memoriałowej stronie www.superos.pl.