Zmiany w organizacji ruchu w Wieliczce

Już w piątek 6 kwietnia rozpoczyna się program rozgrywanych w Wieliczce i okolicy ważnych imprez sportu samochodowego: PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz MOTUL 1. rundy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Od godz. 15 w piątek będzie trwać najpierw odbiór administracyjny, a potem badanie kontrolne.

Próby sportowe, które odbędą się w sobotę i w niedzielę, spowodują pewne ograniczenia i utrudnienia w ruchu drogowym, o czym informują organizatorzy zawodów: Miasto i Gmina Wieliczka, Starostwo Powiatowe w Wieliczce i Automobilklub Krakowski.

W sobotę 7 kwietnia od godz. 7 do 16 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego niektórych ulic i dróg w podwielickich Brzegach, Kokotowie i Śledziejowicach. Z kolei w samej Wieliczce w godzinach od 16 do 22 będą zamknięte niektóre ulice w rejonie Kopalni Soli, Zamku Żupnego i Rynku Górnego.

W niedzielę 8 kwietnia zamknięcie ulic i dróg w Brzegach, Kokotowie i Śledziejowicach będzie obejmować godziny od 8 do 16, zaś w centrum Wieliczki niektóre ulice w rejonie Kopalni Soli i hali „Solne Miasto” będą zamknięte dla ruchu od 7 do 15.

W związku z tymi zmianami w organizacji ruchu został też wprowadzony na objętych zakazami ruchu ulicach i drogach zakaz zatrzymywania pojazdów – pod rygorem odholowania tych pojazdów na koszt ich użytkowników.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia, proszą też o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu i podporządkowanie się poleceniom Policji, Straży Miejskiej oraz służb porządkowych. Szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji ruchu są dostępne pod adresem internetowym www.wieliczka.eu i telefonicznie pod numerem 12 278 21 05.

Fot. Mariusz Suss