Siódmy raz Kajetanowicz. Szepieniec najwyżej sklasyfikowanym góralem.

Kajetan Kajetanowicz siódmy raz wygrał Rajd Barbórka. Tym samym wicemistrz świata kategorii WRC został samodzielnym liderem pod względem liczby zwycięstw w  grudniowym klasyku. Do dziś po sześć wygranych mieli na koncie właśnie Kajetanowicz oraz Tomasz Kuchar.

Załoga Kajetanowicz / Szczepaniak wygraną zapewniła sobie po doskonałej jeździe na porannych odcinkach specjalnych w Modlinie, gdzie ich Ford Fiesta WRC był absolutnie bezkonkurencyjny. Kolejne odcinki, Autodrom Bemowo oraz Tor Służewiec wygrywali Jari Huttunen i Miko Marczyk, jednak strata z Modlina była zbyt duża, aby zagrozić Kajetanowiczowi.

Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej rajdu zapewnił sobie właśnie Huttunen (Hyundai i20). Fin, który ma na swoim koncie starty w cyklu WRC, stracił do Kajetanowicza ponad pół minuty. Trzecie miejsce w Rajdzie Barbórka na ostatnich odcinkach zapewnił sobie Miko Marczyk, pilotowany przez Szymona Gospodarczyka. Jadący Skodą Fabią R5 mistrz Polski ostatecznie wyprzedził rzutem na taśmę Bryana Bouffier i Pascala Brodnickiego (Ford Fiesta).

Najwyżej sklasyfikowanym góralem był Andrzej Szepieniec, który zajął 18 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu za kierownicą Mitsubishi Lancera. O dużym pechu może mówić Konrad Biela pilotowany przez Ryszarda Ciupkę. Kierowca z Białki źle dobrał opony na pierwsze 4 odcinki i poniósł dużą stratę czasową. Konrad właściwe tempo "złapał" na odcinku Służewiec, notując 8 i 3 !!! czas w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie Biela został sklasyfikowany na 19 miejscu klasyfikacji generalnej ze stratą 0,98 sekundy do Szepieńca. Daniel Stawiarski z Krzysztofem Grzesikiem zostali sklasyfikowani na 23 miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Barbórka 2019.

W klasie R2 najwyżej sklasyfikowanem zawodnikiem mogacy pochwalić się rodowodem z GSMP był Michał Tochowicz z Bartoszem Rabsztynem (Peugeot 106 MAXI) - 55 miejsce w generalce. Paweł Sanecki z Grzegorzem Mortkiem (Honda Civic) ukończył Rajd Barbórka Warszawska na 63 miejscu w generalce. Anna Maria Gańczarek-Rał z Wojciechem Habudą (Honda Civic) ukończyła na 71 miejscu.

Tegoroczna Barbórka zakończy się prestiżowym kryterium Asów na Karowej. Pierwsze samochody rywalizujące o wygraną pojawią się na trasie kilkanaście minut po godzinie 18:00.