Kajto znowu to zrobił. Ratajczyk czwarty na Karowej.

Kajetan Kajetanowicz wygrał rywalizację w Kryterium Asów na Karowej. Tym samym kierowca z Ustronia zgarnął komplet zwycięstw w tegorocznej edycji Rajdu Barbórka. Wcześniej Kajetanowicz jadący wspólnie z Maciejem Szczepaniakiem wygrali także generalną klasyfikację rajdu.

- To niesamowite! Kolejny raz z rzędu wygrywamy Kryterium Asów i Rajd Barbórka. Mimo, że dopiero zakończyliśmy ten sezon to już myślę o kolejnych startach. W poniedziałek ruszamy z przygotowaniami do Mistrzostw Świata w przyszłym roku. Mam nadzieję, że będziemy mogli znów realizować założone cele. W tym roku udało nam się wywalczyć drugie miejsce w Mistrzostwach Świata WRC2. Dziś wygrywamy Barbórkę i Karową, to fenomenalne uczucie! To kolejne, ósme trofeum z Kryterium Asów, które prawdopodobnie znowu będzie do wylicytowania w szczytnym celu, więc jeżeli chcecie je mieć, to nie szczędźcie pieniędzy. To dla nas też bardzo ważne rzeczy, jeżeli możemy pomagać kochając to, co robimy. To jest fantastyczne. Karową zadedykowałem synowi, który urodzi się w przyszłym roku. To dla mnie wielkie wydarzenie. Myślę, że dla każdego faceta. Teraz się cieszymy tym, co jest – mówi Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team.
 

Kajetanowicz dominuje w grudniowej imprezie od wielu lat, zarówno w samym rajdzie, jak i na kultowym i prestiżowym odcinku rozgrywanym w sercu Warszawy. Tegoroczny wicemistrz świata kategorii WRC2 prowadzący Forda Fiestę WRC na Karowej wyprzedził aktualnego mistrza Polski, Miko Marczyka, pilotowanego przez Szymona Gospodarczyka. Załoga jadąca Skodą Fabia R5 straciła do zwycięzcy zaledwie 76 setnych sekundy, potwierdzając swoją doskonałą dyspozycję prezentowaną na odcinkach mistrzostw Polski.

Trzecie miejsce zajął Wojciech Chuchała. W przeciwieństwie do minionych lat, znany z widowiskowej jazdy i niezliczonych „beczek” były mistrz kraju tym razem pojechał walcząc o czas. Chuchała, jadący wspólnie z Sebastianem Rozwadowskim Skodą Fabia stracił do Kajetanowicza nieco ponad 3 sekundy.

Na Karowej pojawił się także Krzysztof Hołowczyc, który pokazowo przejechał trasę odcinka w pełni elektrycznym Fordem Fiesta w specyfikacji rallycrosowej. Samochód o mocy ponad 600 koni mechanicznych został przygotowany przez znanego z tras WRC Austriaka Manfreda Stohla.

Michał Ratajczyk, który został zaproszony przez organizatorów na Karową uzyskał czwarty czas w klasyfikacji generalnej. "Frodo" uzyskał czas 02:15,43, tracąc +00:03,71 do Kajetanowicza. Marcin Kozłowski jadąc bardzo widowiskowo swoim Fordem Sierrą Cosworthem uzyskał 34 czas w klasyfikacji generalnej Kryterim Karowa

WYNIKI KRYTERIUM ASÓW KAROWA:

  1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC
  2. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia +0.77
  3. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski Skoda Fabia  +3.24
  4. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak Mitsubishi Lancer EVO X  +3.71
  5. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Peugeot 208 RX  +5.26