Sezon Mistrzostwa Europy oraz IHC 2020 odwołany.

W świetle obecnego kryzysu COVID-19 i jego bezpośrednich konsekwencji, edycja 2020 FIA European Hill Climb Championship i FIA International Hill Climb Cup zostały odwołane.

Oryginalny kalendarz Mistrzostw Europy obejmował 12 wyścigów w 12 krajach od połowy kwietnia do połowy września. Dziewięć z 12 rund zostało już oficjalnie odwołanych w przeddzień posiedzenia Hill Climb Commission w dniu 26 maja, bez żadnego zamiaru ani możliwości dla zainteresowanych organizatorów przełożenia ich imprezy na później. Jeśli chodzi o International Hill Climb Cup, trzy z pięciu wydarzeń zostały już odwołane.

W opinii członków Komisji bilans wydarzeń, które mogłyby (być może, jeszcze bez absolutnej gwarancji) być nadal kwestionowane, nie były wystarczające, aby uzasadnić utrzymanie i próby rozgrywania  Mistrzostw i Pucharu.

Imad Lahoud, przewodniczący Komisji ds. wyścigów górskich, powiedział: „To bardzo trudna decyzja, ale rozsądna w szczególnym kontekście naszej dyscypliny i pozwoli wszystkim odłożyć wszystkie wysiłki na rok 2021. Kolejny sezon wyścigów górskich wniesie nowości i z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon, szczególnie na pełne wprowadzenie Performance Factor dla zamkniętych samochodów startujących w kategorii 1 w Mistrzostwach, Pucharze i Mistrzostwach FIA Hill Climb Masters. ”

 

Żródło: FIA.com

Zdjęcia FIA.com