Radosław Ćwięczek: Czas pokazać Lwi pazur!

Pandemia Covid-19 zdemolowała tegoroczne kalendarze w całym motorsporcie, nie ominęła również cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Krótki sezon już w najbliższy weekend zamknie Wyścig Górski Prządki w Korczynie, który będzie V i VI rundą GSMP. Prawie 70 kierowców z Polski i Słowacji awizuje swój udział w tym finałowym starciu. Wśród nich, z bocznym numerem 32, zobaczymy Radosława Ćwięczka, który po raz pierwszy w bojowych warunkach zasiądzie za kierownicą swojej nowej broni - Peugeota 208, przygotowanego specjalnie do rywalizacji na trasach wyścigów górskich.

Wyścig w Korczynie będzie niejako treningiem Radka przed przyszłorocznym sezonem. Specyfika trasy jest idealna do sprawdzenia możliwości nowego samochodu. To doskonały moment na oswojenie się z drapieżną wersją nowej wyścigówki - to czas pokazać Lwi pazur!

 

Radek Ćwięczek: Od zeszłego tygodnia, kiedy wysłałem zgłoszenie już mocno przebieram nogami i nie mogę doczekać się tego startu. Czas bardzo szybko leci, a ostatni mój start to zeszłoroczna Limanowa. Plan na ten wyścig jest bardzo jasny, musimy maksymalnie dużo popracować przy ustawieniach naszego nowego samochodu. Traktuje ten weekend czysto testowo, ponieważ nie musimy się z nikim i o nic ścigać, a jest wiele punktów, które mamy sprawdzić - zatem czeka nas sporo pracy! Dla mnie priorytetem jest przyszły sezon, gdzie wracamy już na pełny program GSMP i temu podporządkowany jest ten start.

Bardzo się cieszę również z tego, ze mamy jasno wytyczoną drogę i cel, w zeszłym roku szukałem różnych opcji na kolejne sezony. Wybór padł na lekkie auto z napędem na jedną oś i teraz wszystko jest w naszych rękach.

Korczyna to świetna trasa, jedna z moich ulubionych, zawsze dobrze się na niej czułem wiec myślę, że jeśli będziemy trafiać z drobnymi zmianami to będę miał sporo frajdy z jazdy, choć nie będę jechał w 100% tempem wyścigowym - to za rok!

Bardzo dziękuje moim stałym partnerom - firmom CATKOP i FINISH-A, za nieustanne wsparcie i wiarę w nowy projekt!

Serdecznie wszystkich zapraszam w okolice Krosna na decydujące rundy GSMP, w wielu klasach jeszcze wszystko otwarte, wiec na pewno zobaczycie piekielnie szybkie przejazdy i kawał dobrego motorsporu - do zobaczenia !

 

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport na Wyścig Górski Prządki są firmy CATKOP oraz Finish-A. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP 3 Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto-Moto Biznes.