Radosław Ćwięczek - Czerwoną Strzałą na Memoriał!

Pierwszy weekend kwietnia to termin, w którym rozegrana zostanie szósta edycja Platinium Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. Sobotnie i niedzielne odcinki specjalne o długości 35 km podzielone na 10 prób sportowych zaplanowane zostały w Węgrzcach Wielkich, Brzegach oraz w samym sercu solnego miasta pod Krakowem. Na liście zgłoszeń widnieją 42 załogi. W klasie pierwszej, w której zgłoszonych jest dziewięciu zawodników, 35 numer boczny otrzymali bracia Radek i Rafał Ćwięczek, którzy przystąpią do rywalizacji Peugeotem 208 R2 ze stajni Stanlej Racing.

Radek Ćwięczek: Jestem bardzo zadowolony, że po raz kolejny pojawimy się z Rafałem w Wieliczce na tym krótkim, choć wyjątkowym rajdzie! Będziemy tam, aby upamiętnić dwóch wspaniałych kierowców, spotkać się z kibicami i wreszcie sportowo porywalizować. Początkowo chciałem podobnie jak w roku 2019, pojechać samochodem czteronapędowym, jednak po szerszej analizie, wybór padł na samochód z napędem na jedna oś i konkretnie na samochód, którym startowałem w górach w sezonie 2018. Myślę, że ze względu na małą ilość moich startów w ostatnich latach to rozsądny wybór i będzie mi łatwiej się zaadaptować właśnie do Peugeota.

Już po raz trzeci w Wieliczce, głównym partnerem naszego startu została krakowska firma Agro-Vit za co bardzo dziękuje! Firmy Catkop i Finish-A, są ze mną już kolejny rok i jest to dla mnie wyjątkowa sprawa, że nasza długofalowa współpraca przynosi efekt w postaci kojarzenia naszych stron właśnie z motorsportu.

Już nie mogę się doczekać tego startu i już chciałbym siedzieć w Peugeocie na starcie do oesów! Plan jest jeden - bezbłędna jazda, podnoszenie tempa z odcinka na odcinek i meta. W klasie mamy szybkich kierowców, którzy w swoich autach spędzili dużo więcej czasu niż my, ale też nie przyjedziemy do Wieliczki żeby tylko się „przejechać”.

 

Rafał Ćwięczek: Rok temu Radek jechał z Mateuszem Gołkiem jako pilot, który teraz również będzie startował właśnie w naszej klasie. Bardzo się lubimy, więc spędzimy wspólnie fajny weekend! Mamy jeden nowy odcinek w Węgrzcach Wielkich oraz delikatnie zmodyfikowaną próbę w centrum Wieliczki, więc czeka nas ciekawy mini rajd. Swoje dołoży pewnie też pogoda, która niestety nie będzie prawdopodobnie nas rozpieszczać, trzeba będzie być bardziej uważnym. Zapraszam wszystkich kibiców do bezpiecznego kibicowania, cieszymy się z Radkiem na spotkanie z Wami - do zobaczenia!  

 

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport podczas tegorocznego memoriału będą firmy:

AGRO VIT, CATKOP, FINISH-A.

Patron medialny: motoradio24, TopRally.pl

Informacja prasowa: Robert Duszyk (robert@toprally.pl)