Kolejne cenne punkty wywalczone w upalnej Magurze

Waldemar Kluza i Ford Fiesta utrzymują dobre tempo. Podczas piątej i szóstej rundy Mistrzostw Polski "duet" po raz kolejny kończy rywalizację na podium. Tym razem było to dwukrotnie drugie miejsce w Klasyfikacji Generalnej. Do tego doszło podwójne zwycięstwo w Grupie E1 i Klasie E1+2000.

 

W bardzo trudnych i upalnych warunkach o zwycięstwo walczyło czterech zawodników. Różnice w czołówce były bardzo małe, a wynik pozostawał kwestią otwartą do ostatnich metrów podjazdu. Waldemar Kluza, dzięki wywalczeniu pierwszego stopnia podium utrzymuje znaczącą przewagę w klasyfikacji sezonu, a z Magury dla zespołu ProfiAuto Racing Team przywiózł puchary za drugie miejsce w Klasyfikacji Zespołowej. To dobry prognostyk przed wyścigiem w Limanowej, na który już teraz zapraszamy.

Waldemar Kluza: "Magura w tym roku mocno dała nam "w kość". Startowaliśmy już przy upalnej pogodzie, ale nie pamiętam, żeby kiedyś, aż tak mokry docierał na metę. Były to dwa dni bardzo trudne dla zawodników, ale też dla samochodów. Przy tej pogodzie najbardziej cierpiały silniki. My również mieliśmy swoje problemy, zwłaszcza w sobotę na treningach, ale udało się opanować sytuację i zaliczyliśmy dwa naprawdę cenne wyniki. Trasa w Magurze jest naprawdę niesamowita, a przejście przez szczyt dodało jej trochę rajdowego charakteru. W porównaniu z Coltem, zwłaszcza przy takiej temperaturze Fiesta wymusiła sporą zmianę stylu jazdy, ale zebraliśmy sporo cennego doświadczenia.

Andrzej Szepieniec zaliczył świetny weekend, a tempo w czołówce zmusiło nas do naprawdę ciężkiej pracy. Cieszę się, że wrócił Dubai i Tomasz Myszkier, bo stoczyliśmy piękną walkę. Mam nadzieję, że w Limanowej uda nam się to powtórzyć. Teraz mamy chwilę odpoczynku i czas, żeby jeszcze lepiej przygotować się do następnych rund.

Dziękuje naszym partnerom: ProfiAuto, Stalco, TRW, AutoCzesciValdi.pl, Planeta-Budowlana.pl, Millers Oils, Rally-Tech.pl, Vacat Serwis, portal GSMP.pl oraz Buchti.pl Promotion i wszystkim, którzy trzymali za nas mocno kciuki!!”