Wyścig Prządki: Ostatnie odliczanie przed startem

Odbiór Administracyjny i techniczne Badanie Kontrolne, rozpoczęły 21. Wyścig Górski Prządki. Ostatecznie na liście startowej do sobotnich podjazdów treningowych i wyścigowych znalazło się 71 kierowców, którzy będą walczyć o punkty w 5 klasyfikacjach, w tym najważniejszej: FIA IHC (Międzynarodowy Puchar FIA w Wyścigach Górskich).

Czytaj więcej

Gwiazdy wyścigów górskich wracają do Korczyny

W najbliższy weekend 24 – 26.05 w Korczynie k. Krosna rozegrany zostanie 21. Wyścig Górski Prządki, będący m.in. 2. Rundą FIA IHC – Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich. Wśród zgłoszonych 73 zawodników z Austrii, Czech, Finlandii, Polski, Serbii, Słowacji i Włoch nie zabraknie najszybszych kierowców sezonu 2023 FIA IHC: Sebastiena Petita (FRA, Osella PA 30) i Dana Michla (CZE, Lotus Elise). Organizatorem zawodów jest Automobilklub Małopolski Krosno.

Czytaj więcej

Wyścig górski Prządki: Prawie 80 zgłoszeń

Prawie 80 kierowców z Polski, Czech, Austrii, Włoch, Francji i Finlandii zgłosiło się do 21. Wyścigu Górskiego Prządki, który odbędzie się w dniach 24 – 26 maja w Korczynie k. Krosna. Zawodnicy, którzy pojawią się na Podkarpaciu, będą zdobywać punkty aż w 5 klasyfikacjach

Czytaj więcej

Historyczne samochody na torze w Kielcach

Pomiędzy 2 a 4 maja, entuzjaści motoryzacji mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu na torze w Kielcach, gdzie zazębiały się światy wyścigów płaskich i górskich. Jednak to nie tylko wspomnienie dawnych czasów, ale także pokaz umiejętności kierowców oraz wyjątkowych maszyn, które z biegiem lat nabierają coraz większej wartości.

Czytaj więcej

Wyścig Górski Prządki z dłuższą trasą

Do 21. Wyścigu Górskiego Prządki pozostał niecały miesiąc. Organizowane w dniach 24 – 26 maja zawody będą druga rundą prestiżowego cyklu FIA IHC (Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich).

Tegoroczny sezon FIA IHC obejmuje wyścigi: Saint Jean du Gard - Col Saint Pierre (Francja, odbył się 14 kwietnia), Wyścig Górski Prządki, GHD Gorjanci (Słowenia 9.06), Coppa Paolino Teodori (Włochy, 30.06) i Osnabrűck (Niemcy, 4.08). Rozgrywany w okolicach Krosna wyścig będzie także trzecią i czwartą rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, czwartą i piątą Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich (MMSR PAV) oraz trzecią rundą FIA CEZ (Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Wyścigach Górskich) i pierwszą rundą FIA CEZ Samochodów Historycznych.

Czytaj więcej

Wyscig Górski GSMP 2024: Podsumowanie emocji na Torze Kielce

W miniony weekend, od 2 do 4 maja 2024 roku, Tor Kielce był areną niezwykłych zmagań podczas PGS Wyścigu Górskiego, organizowanego przez Automobilklub Kielecki. To trzydniowe wydarzenie przyniosło nie tylko dreszczyk emocji dla kibiców motorsportu, ale także niezapomniane chwile dla samych uczestników.

Czytaj więcej

Orlen Oil 8. Rajd Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza: Podsumowanie Niezapomnianej Rywalizacji

W miniony weekend odbyła się 8. edycja Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, znana szerzej jako Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza. Impreza zgromadziła wielu zawodników z wyścigów górskich, zapewniając kibicom widowisko pełne emocji i niezapomnianych momentów na trasie o łącznej długości blisko czterdziestu kilometrów. Szczególnym punktem programu okazały się wieczorne przejazdy próby "Wieliczka Rynek", rozgrywane w ramach dodatkowego Kryterium Burmistrza Wieliczki, które przyciągnęły uwagę wielu widzów.

Czytaj więcej

Piątkowy „prolog” przed Urzędem Gminy Bemowo

Pierwszą odsłoną tegorocznego Rajdu Barbórka będzie oficjalna Ceremonia Startu, która odbędzie się przy budynku Urzędu Dzielnicy Bemowo, przy ulicy Powstańców Śląskich 70. Na rampie startowej zaprezentują się wszystkie załogi, które od sobotniego poranka będą rywalizować na trasach odcinków specjalnych.

Czytaj więcej

Ostatni wyścig w sezonie

Niedzielna odsłona Wyścigu Górskiego Szczawne, podobnie jak sobotnia, należała do jeżdżącego ponad 1000 – konnym Mitsubishi Lancerem Waldemara Kluzy. Mimo, że już dzień wcześniej zagwarantował sobie tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Kat. 1 – aut z nadwoziem zamkniętym, pojawił się także podczas 12 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej

Waldemar Kluza Mistrzem Polski!

Jeżdżący Mitsubishi Lancerem EVO AMS Waldemar Kluza, zwyciężył w Klasyfikacji Generalnej 11 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski podczas pierwszej edycji Wyścigu Górskiego Szczawne. Tym samym zapewnił sobie, po 5 latach kolejny tytuł Mistrza Polski w Wyścigach Górskich w Kategorii 1 (samochody wyścigowe z nadwoziem zamkniętym). Kluza wygrał wszystkie podjazdy treningowe i wyścigowe, w których uczestniczył. Średnia prędkość zwycięzcy to 128 km/h. Do kierowcy z Wieliczki należy także pierwszy rekord liczącej 2520 m trasy – 1:10,541.

Czytaj więcej

Znakomita frekwencja na finału sezonu

62 kierowców znalazło się na liście zgłoszeń 1 Wyścigu Górskiego Szczawne, będącego finałowymi rundami tegorocznego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  Rozgrywane na trasie Szczawne – Kulaszne w gminie Komańcza zawody będą 11 i 12 Rundą GSMP i 11 i 12 Rundą Maluch Trophy. Wyścig będzie także finałowymi rundami GSMP Historycznych.

Czytaj więcej

Słowacka odsłona GSMP: Stec vs. Kluza 1:1

104 zawodników w sobotę wystartowało w jubileuszowym, 30-tym samochodowym wyścigu górskim Autopola Jankov Vrsok 2023. Słowacki wyścig był m.in. 9 i 10 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dwa dni zawodów i skrajnie odmienne warunki pogodowe; tak w skrócie można opisać to, co się działo na liczącej 3700, stromej trasie.

Czytaj więcej

Kluza wygrywa niedzielną rundę w Sopocie

Tak emocjonującej wyścigowej niedzieli podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie widzieliśmy od dawna. Po pierwszym z dwóch podjazdów wyścigowych, trzech najszybszych kierowców klasyfikacji generalnej niedzielnej odsłony 26. Grand Prix Sopot – Gdynia dzieliło zaledwie 0,335 sekundy!

Czytaj więcej