Piątkowy „prolog” przed Urzędem Gminy Bemowo

Pierwszą odsłoną tegorocznego Rajdu Barbórka będzie oficjalna Ceremonia Startu, która odbędzie się przy budynku Urzędu Dzielnicy Bemowo, przy ulicy Powstańców Śląskich 70. Na rampie startowej zaprezentują się wszystkie załogi, które od sobotniego poranka będą rywalizować na trasach odcinków specjalnych.

Czytaj więcej

Znakomita frekwencja na finału sezonu

62 kierowców znalazło się na liście zgłoszeń 1 Wyścigu Górskiego Szczawne, będącego finałowymi rundami tegorocznego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  Rozgrywane na trasie Szczawne – Kulaszne w gminie Komańcza zawody będą 11 i 12 Rundą GSMP i 11 i 12 Rundą Maluch Trophy. Wyścig będzie także finałowymi rundami GSMP Historycznych.

Czytaj więcej

Słowacka odsłona GSMP: Stec vs. Kluza 1:1

104 zawodników w sobotę wystartowało w jubileuszowym, 30-tym samochodowym wyścigu górskim Autopola Jankov Vrsok 2023. Słowacki wyścig był m.in. 9 i 10 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dwa dni zawodów i skrajnie odmienne warunki pogodowe; tak w skrócie można opisać to, co się działo na liczącej 3700, stromej trasie.

Czytaj więcej

Kluza wygrywa niedzielną rundę w Sopocie

Tak emocjonującej wyścigowej niedzieli podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie widzieliśmy od dawna. Po pierwszym z dwóch podjazdów wyścigowych, trzech najszybszych kierowców klasyfikacji generalnej niedzielnej odsłony 26. Grand Prix Sopot – Gdynia dzieliło zaledwie 0,335 sekundy!

Czytaj więcej

Grzegorz Rożalski wygrywa sobotę

Jeżdżący Mitsubishi Lancerem EVO IX Grzegorz Rożalski, zwyciężył w klasyfikacji generalnej 7 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jego najpoważniejszy konkurent, lider klasyfikacji generalnej GSMP Waldemar Kluza, po awarii układy przeniesienia napędu wprawdzie wygrał pierwszy z dwóch podjazdów wyścigowych, ale w podjeździe nr. 2 jego Mitsubishi Lancer EVO AMS znów odmówił posłuszeństwa, i ostatecznie kierowca z Wieliczki spadł aż na 8 miejsce.

Czytaj więcej

Christian Merli po raz kolejny najszybszym kierowcą wyścigu górskiego w Limanowej  

 

Po sobotnich deszczach, na trasie 14 Wyścigu Górskiego Limanowa pojawiło się słońce. Niedziela to dzień wielkiego ścigania: podjazdy wyścigowe 7 Rundy FIA EHC - Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Wśród 108 zawodników startujących w drugim dniu wyścigu, 40 rywalizowało w czempionacie Europy. Najszybszym kierowcą wyścigu tradycyjnie okazał się Włoch Christian Merli, najszybszy z Polaków, Waldemar Kluza wygrał klasyfikację generalną samochodów z nadwoziem zamkniętym.

Czytaj więcej

Znakomita jazda i wygrana Michała Ratajczyka

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas samochodowego  wyścigu górskiego w Limanowej, karty rozdawała…pogoda.

Sobotnia  odsłona 14. Wyścigu Górskiego  Limanowa była 5 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla zawodników klasyfikowanych w Mistrzostwach Europy FIA w Wyścigach Górskich ( FIA EHC) wszystkie sobotnie podjazdy były treningami przed niedzielnym wyścigiem.

Czytaj więcej

113 zgłoszeń w Limanowej

Zgodnie z przewidywaniami, tegoroczny sezon  Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich – FIA EHC, zacznie się rozstrzygać podczas 14. Wyścigu Górskiego Limanowa. Po odbywającym się w najbliższy weekend 30.06 – 2.07 wyścigu, kierowcom zostaną już tylko trzy rundy serialu. Rozgrywane w Beskidzie Wyspowym zawody ściągnęły więc wszystkich kierowców, którzy walczą o najwyższe pozycje na koniec sezonu. Na opublikowanej przez organizatora – Auto Moto Klub Limanowa liście zgłoszeń znaleźli się więc zarówno liderzy klasyfikacji w poszczególnych kategoriach – Igor Stefanovski (MKD, Hyundai i30 TCR) i Christian Merli (ITA, Osella FA30), jak i kierowcy, którzy chcą poprawić swoje pozycje po sześciu rundach FIA EHC. Zawody będą także 5 i 6 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W sumie na piątkowym technicznym  Badaniu Kontrolnym powinno zameldować się 113 zawodników.

Czytaj więcej

Sebastian Stec zwycięża w niedzielę

Poranek w Beskidzie Niskim, gdzie rozgrywana jest 4 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie zwiastował emocji, które towarzyszyły czołowym zawodnikom podczas pierwszego, jak się później okazało jedynego tego dnia  podjazdu wyścigowego. 

Czytaj więcej

Waldek Kluza wygrywa 3 rundę GSMP

Podczas pierwszego dnia 10. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska kibice nie mogli narzekać na brak emocji. W stawce 54 startujących kierowców, w pierwszym podjeździe wyścigowym 3 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej cyklu, Waldemar Kluza (ponad 1000 – konny Mitsubishi Lancer EVO AMS) był szybszy od ubiegłorocznego wicemistrza Polski Sebastiana Steca (Mitsubishi Lancer EVO VI) zaledwie o 0,7 sekundy! W drugim podjeździe, Kluza znów okazał się szybszy od Steca, tym razem o 0,885 sekundy wygrywając rundę w klasyfikacji generalnej i umacniając się na pozycji lidera GSMP.

Czytaj więcej

Ruszył jubileuszowy wyścig górski Magura Małastowska

Odbiór Administracyjny i techniczne Badanie Kontrolne, przeprowadzone tradycyjnie  w Gorlicach, rozpoczęły jubileuszowy 10. Wyścig Górski Magura Małastowska. Z 56 zgłoszonych wcześniej kierowców, do sobotniej 3 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakwalifikowano 54 zawodników.

Czytaj więcej

Jubileusz wyścigów górskich w Beskidzie Niskim

2023 to rok jubileuszy w wyścigach górskich. Ta dyscyplina sportów motorowych ma w Polsce 100 – letnią tradycję, Automobilklub Biecki w dniach 16 – 18 czerwca organizuje jubileuszową, dziesiątą edycję Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, będącego 3 i 4 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

 

Czytaj więcej

Portugalskie sukcesy Polaków

W miniony weekend w Portugalii odbyła się czwarta runda Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich. Na wyścigu górskim Rampa da Falperra w Bradze pojawiła się cała "śmietanka" czołowych zawodników z Mistrzostw Europy. Prawie letnie temperatury sprawiły, że dziesiątki tysięcy fanów przybyło na ponad 5-kilometrową trasę.  Mimo licznych incydentów i przerw udało się zakończyć pomyślnie wszystkie trzy zaplanowane na niedzielę wyścigi.

Czytaj więcej

Korczyna dla Kluzy

Jadący Mitsubishi Lancerem AMS Waldemar Kluza (POL) wygrał z Grzegorzem Rożalskim (Mitsubishi Lancer EVO IX) jubileuszowy, 20. ORLEN  Wyścig Górski Prządki. Na trzecim miejscu sklasyfikowano ubiegłorocznego rekordzistę trasy, Sebastiena Petit (FRA, Osella PA 30). Tym samym Kluza został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej kategorii 1 (auta z nadwoziem zamkniętym) Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich FIA IHC, Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski GSMP i FIA CEZ – Mistrzostw FIA Europy Strefy Centralnej.

Czytaj więcej

Kluza wygrywa pierwszą rundę GSMP w Korczynie

Waldemar Kluza (Mitsubishi Lancer AMS) zwyciężył w Kat 1 (samochody z nadwoziem zamkniętym) 1 pierwszej tegorocznej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polsk, rozgrywanego na trasie Korczyna – Czarnorzeki, jubileuszowego ORLEN 20 Wyścigu Górskiego Prządki. Do porannych podjazdów treningowych przystąpiło 78 kierowców.

Czytaj więcej