61 kierowców na starcie GSMP Magura

Po przeprowadzonym  na gorlickim Rynku Badaniu Kontrolnym, na liście startowej III Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znalazło się 61 kierowców, wśród nich zawodnicy  klasyfikowani w GSMP oraz w HGSMP ( auta historyczne). Stawkę uzupełnią kierowcy - amatorzy, którzy swoich sił spróbują w pierwszej odsłonie Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność.

Czytaj więcej

63 zgłoszenia na 5 Wyścig Magura Małastowska

Wszyscy kandydaci do tytułów mistrzowskich Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 zgłosili swój udział w 5 Wyścigu Górskim Magura Małastowska, który odbędzie się 15 – 17 czerwca. Na liczącej 58 pozycji liście znaleźli się zarówno ubiegłoroczni mistrzowie Polski, jak i liderzy klasyfikacji po tegorocznej I i II Rundzie GSMP, rozegranych w Załużu.

Czytaj więcej

Atrakcje dla kibiców podczas 5go Wyścigu Górskiego Magura Małastowska

Przez dwa dni rozgrywania imprezy kibice obejrzą 9 przejazdów aut startujących w wyścigu. To jednak nie koniec sportowych emocji. Uczestnikom GSMP towarzyszyć będą zawodnicy startujący w pierwszej edycji Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność. W tej nowej kategorii zawodów startować mogą samochody historyczne i – co najciekawsze – auta elektryczne, dla których jest to pierwsza możliwość klasyfikowanej sportowej rywalizacji. Zawody polegają na uzyskaniu w dwóch przejazdach czasów najbardziej zbliżonych do do czasu wyznaczonego przez organizatora. W samochodach nie mogą być montowane dodatkowe ( oprócz zamontowanych  fabrycznie) urządzenia do pomiaru czasu czy prędkości. Puchar Podkarpacia w Jeździe na Regularność rozegrany będzie podczas eliminacji GSMP Magura Małastowska i Prządki.

Czytaj więcej

Wyścig na Magurę Małastowską: przede wszystkim bezpieczeństwo!

Już tylko dwa tygodnie pozostały do startu 5 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska ( 15 – 17 czerwca). Po zeszłorocznym incydencie podczas podjazdu zapoznawczego, organizatorzy z Automobilklubu Bieckiego jeszcze bardziej uszczelnili system zabezpieczenia i ochrony imprezy. Dla kibiców przygotowano cztery miejsca widokowe, z których bezpiecznie można oglądać podjazdy treningowe i wyścigowe; zlokalizowano je obok Punktów Obserwacyjnych 1,5,8 i 24. Zawody obserwować można tylko z miejsc wyznaczonych przez organizatora, kibiców dowozić będzie tam specjalny bus. Trasa będzie nagłośniona, relację na  żywo, wraz  z wynikami,  będzie można  oglądać na  stronie www.wyniki-online.pl oraz  na stronie wyścigu:  www.wyscigmagura.pl   Swoją relację na żywo prowadzić będzie także Telewizja Gorlice ( www.gorlice.tv ).  

Czytaj więcej

TURBOREBELS

7 lipca 2017 o godzinie 7:07 wystartowała nowa polska aplikacja społecznościowa skierowana do pasjonatów motoryzacji.

TurboRebels to platforma i aplikacja społecznościowa ułatwiająca komunikację pasjonatom motoryzacji w Polsce i dostarczająca wysokooktanowej rozrywki na najwyższym poziomie. Dostępna jest poprzez stronę www oraz platformy mobilne - iOS oraz Android.

Czytaj więcej

GSMP to nie żarty!

Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski (GSMP) 2017 zbliża się wielkimi krokami. 
W tym roku będziemy świadkami rywalizacji podczas 14 rund. Nowy sezon przyniósł nowe porządki. Nowe logo cyklu to nie jedyna zmiana. To również nowi partnerzy
i nowe atrakcje.

Czytaj więcej

Załuż startuje już jutro

Od godziny 14:00 sanocki rynek ożyje sportem samochodowym. Na płycie głównej pojawi się 92 zawodników, którzy przywiozą swoje wyścigowe maszyny, które łącznie mają blisko 30 000 koni mechanicznych.

Pierwszy dzień 42 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego to dla wszystkich zawodników odbiór administracyjny podczas którego sprawdzane są dokumenty samochodu, licencja kierowcy wyścigowego oraz badania lekarskie. Drugą częścią, bardziej pokazową dla kibiców jest samo badanie kontrolne pojazdów podczas których komisja techniczna sprawdza zgodność elementów bezpieczeństwa, a także przynależność do poszczególnych grup i klas. Odbiór administracyjny potrwa od godziny 12:00 do 18:00, a badania kontrolne o pół godziny dłużej.

Czytaj więcej

GSMP w TVP

Dzięki współpracy MK Production z MotoRecords & MaxxSport Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski otrzymają swój czas antenowy w Motowiadomościach.

Jest to pogram emitowany w TVP 3, na terenie całego kraju, premiera w każdą sobotę o godzinie 14:50 i powtórka we czwartek o godzinie 17:05.

Już tylko 12 dni do inauguracji w Załużu

Niespełna dwa tygodnie pozostały do wielkiego otwarcia sezonu wyścigów górskich w Polsce, które odbędzie się podczas 42 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Sanok-Załuż 2016 w okolicach Sanoka w dniach 13-15 maja.

Do 1 maja zawodnicy mogli zgłaszać się do zawodów w pierwszym terminie i już wiemy, że na pewno w Załużu nie zabraknie samochodów wyścigowych. Będą to zarówno formuły typu Lola czy Gloria, a także dobrze znane Normy, którymi ściga się zespół Vaclava Janika.

Czytaj więcej

Magura z nowymi barierami

W ostatnich dniach Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie poinformował organizatora Wyścigu Górskiego Magura Małastowska 2016 o rozpoczęciu prac na odcinku drogi na którym rozgrywany będzie w dniach 24-26 czerwca na malowniczej trasie Powiatu Gorlickiego.

Według pisma zarządca drogi poprawi bezpieczeństwo zawodników montując w miejscach szczególnie niebezpiecznych przy drodze wojewódzkiej nr 997 prowadzącym na Magurę Małastowską dodatkowych blisko 180 mb barier energochłonnych. Ta informacja powinna ucieszyć zawodników, którzy będą czuli się jeszcze bardziej bezpiecznie na okazjonalnej trasie wyścigu górskiego, który w tym roku rozegrany zostanie po raz 3, a którego organizatorem jest Automobilklub Biecki.

Czytaj więcej

Podsumowanie sezonu 2015

foto UMA Agnieszka Wołkowicz

Przed nami kilka ostatnich godzin 2015 roku, który przyniósł zespołom, zawodnikom i kibicom Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski ogromną dawkę emocji. Rywalizacja toczyła się na siedmiu górskich trasach, a siedem wyścigowych weekendów przyniosło łącznie siedmiu różnych zwycięzców, wszystkich 14 rund. Pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy zza naszej południowej granicy (Igor Drotar, Josef Bereś Jr i Karel Stehlik). Pierwszym Polakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium był Dubai. Tak samo, jak Mistrz Polski 2014 trzy wygrane rundy ma po tym sezonie Andrzej Szepieniec. To jednak Dubai obronił tytuł mistrzowski, a kierowca z Krakowa został I Wicemistrzem. W pozostałych trzech wyścigach triumfowali wracający okazyjne na trasę Rafał Grzesiński (2 wygrane) i Marcin Słobodzian (1 wygrana), a dokonali tego w tym samym egzemplarzu Mitsubishi Lancera.

Czytaj więcej