Radosław Ćwięczek po raz 10-ty na Magurze!

Już jutro startuje jubileuszowa, 10. edycja Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który w tym roku stanowi 3 i 4 rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. 56 kierowców awizuje swój udział w tych zawodach. Na liście zgłoszeń nie mogło zabraknąć powracającego po przerwie do rywalizacji o tytuły mistrzowskie w cyklu GSMP Radosława Ćwięczka, który po raz kolejny zasiądzie za sterami Mitsubishi Lancer EVO X w kl. 3a.

Czytaj więcej

Polacy w Mistrzostwach Europy FIA w Wyścigach Górskich

Już w najbliższy weekend we francuskim miasteczku Saint Jean du Gard rozpoczyna się sezon FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. W tej dyscyplinie sportów motorowych nie są rozgrywane mistrzostwa świata, FIA EHC mają więc najwyższy status zmagań. Tegoroczne mistrzostwa liczyć będą 10 wyścigów, które rozegrane będą we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Włoszech,  Czechach, Polsce, Szwajcarii, Słowenii i Chorwacji.

Czytaj więcej

Maciej Serafin członkiem Orlen Team

Maciej Serafin na swoim profilu Facebookowym napisał: Dzisiaj oficjalnie staję się członkiem Orlen Team. Polski Koncern Naftowy został głównym partnerem naszego zespołu w nadchodzącym sezonie mistrzostw Europy. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogę być częścią tak wybitnego grona sportowców. Obiecuję nie zawieść i dać z siebie wszystko.

Czytaj więcej

Piotr Ilnicki odsłania nową maszynę. Krakowianin powalczy o europejskie trofea

Piotr Ilnicki zaprezentował malowanie nowego Volkswagena Scirocco R-Cup, którym wystartuje w nadchodzącym sezonie 2023 w wyścigach górskich. Polski zawodnik ma bardzo ambitne plany na podbój europejskich odcinków.

Piotr Ilnicki to kierowca, którego nie trzeba przedstawiać w rajdowym i wyścigowym świecie. Utytułowany zawodnik z Małopolski właśnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. W tym roku kibice będą mogli podziwiać jego występy nie tylko na polskich odcinkach, ale również podczas europejskich sprintów.

Czytaj więcej

Radosław Ćwięczek - Treningowo na Magurę

Dzisiaj i jutro 58 kierowców zmierzy się z szybką i wymagającą trasą podczas 9 edycji wyścigu górskiego Magura Małastowska! To 5 i 6 runda tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Przed kierowcami osiem podjazdów treningowych i wyścigowych, co w sumie daje prawie 29 kilometrów jazdy sportowej. W tym roku zespół Ćwięczek Sport skupia się na Rajdowych Mistrzostwach Południa, ale nie mogło go zabraknąć właśnie w Małastowie! Radek Ćwięczek wystartuje treningowo Peugeotem 208 R2, którym realizuje tegoroczny rajdowy program, a obsługą zajmie się Stanlej Racing.

Czytaj więcej

Wyścigowy maraton Piotra Ilnickiego

Maj będzie wyjątkowo pracowitym miesiącem dla Piotra Ilnickiego, krakowskiego kierowcy, specjalizującego się w wyścigach górskich. Po pierwszej rundzie FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich, rozgrywanej we Francji,  Ilnicki  ( zawodnik Auto Moto Klubu Limanowa, Honda Civic)  prowadzi w Grupie 5, wyprzedzając Macieja Serafina ( Automobilklub Biecki, Renault Clio).

Czytaj więcej

Radosław Ćwięczek - Czerwoną Strzałą na Memoriał!

Pierwszy weekend kwietnia to termin, w którym rozegrana zostanie szósta edycja Platinium Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. Sobotnie i niedzielne odcinki specjalne o długości 35 km podzielone na 10 prób sportowych zaplanowane zostały w Węgrzcach Wielkich, Brzegach oraz w samym sercu solnego miasta pod Krakowem. Na liście zgłoszeń widnieją 42 załogi. W klasie pierwszej, w której zgłoszonych jest dziewięciu zawodników, 35 numer boczny otrzymali bracia Radek i Rafał Ćwięczek, którzy przystąpią do rywalizacji Peugeotem 208 R2 ze stajni Stanlej Racing.

Czytaj więcej

Radosław Ćwięczek: W Limanowej sprawdzi pucharowe Mini R53!

Radosław Ćwięczek już jutro stanie na starcie 12. edycji Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, który stanowi IX rundę FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich oraz IV rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Długo oczekiwany przez kibiców wyścig w Limanowej, bo przypomnijmy w zeszłym roku nie odbył się z powodów covidowych, cieszy się również w tym roku ogromnym zainteresowaniem ze strony zawodników z Europy i Polski. Lista zgłoszeń zamknęła się na 114 pozycji! Radek wystartuje z numerem bocznym 52, jednym z pięciu zgłoszonych do wyścigu Mini R53 znanych z pucharowych rywalizacji w wyścigach płaskich. Jego rolą będzie weryfikacja jak ta torowa wyścigówka spisuje się na trasach wyścigów górskich. Przypomnijmy, długość podjazdu wyścigowego to 5493 metry przy różnicy wzniesień sięgającej 302 metrów.

Czytaj więcej

Wyścig Górski Stronie Śląskie Czarna Góra - komunikat prasowy Revline Racing Team

Po czterech rundach w południowo-wschodnie Polsce, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski przeniosły się w ubiegły weekend na Dolny Śląsk, gdzie na trasie ze Stronia Śląskiego do Czarnej Góry rozegrano piątą i szóstą rundę GSMP. Na starcie zawodów stanęło 52 kierowców, w tym reprezentant Revline Racing Team'u - Marcin Wilusz, który po raz pierwszy miał okazję wystartować za kierownicą nowo zbudowanej Hondy Civic piątej generacji. Krośnianin ukończył sobotnią i niedzielną rundę GSMP na odpowiednio trzeciej i drugiej pozycji w klasie 5a. 
Czytaj więcej

Radosław Ćwięczek: 100-procentowa frekwencja na Magurze!

Wyścig górski na Magurze Małastowskiej to obowiązkowa pozycja w kalendarzu Radosława Ćwięczka, który podpisując tutaj swoją obecność utrzymuje 100-procentową frekwencję w tych zawodach! Ósma odsłona Wyścigu Górskiego Magura Małastowska odbędzie się w pierwszy weekend czerwca istanowi trzecią i czwartą rundę cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej

47. Bieszczadzki Wyścig Górski - komunikat prasowy Revline Racing Team

Za nami inauguracja sezonu 2021 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Dwie pierwsze rundy rozegrane zostały w ostatni weekend na malowniczej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej. Lista startowa całych zawodów, wliczając kierowców klasyfikowanych również w Mistrzostwach Europy Strefy Centralnej oraz Mistrzostw Słowacji w wyścigach górskich zawierała 90 pozycji, a wśród nich nie zabrakło Marcina Wilusza w barwach zespołu Revline Racing Team.
Czytaj więcej

47. Bieszczadzki Wyścig Górski - komunikat prasowy Revline Racing Team

Po ośmiomiesięcznej przerwie do rywalizacji wracają zawodnicy ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Sezon 2021 rozpocznie, odwołany w roku ubiegłym z powodu pandemii, Bieszczadzki Wyścig Górski. Na malowniczej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej pojawi się prawie setka zawodników, nie tylko z Polski. W stawce nie zabraknie Marcina Wilusza w barwach zespołu Revline Racing Team, który przygotował na nowy sezon kilka niespodzianek.
Czytaj więcej

Revline Racing Team po 17. Wyścigu Górskim Prządki

Skrócony do sześciu rund sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się w ubiegły weekend w podkrośnieńskiej Korczynie. Licząca nieco ponad cztery i pół kilometra trasa przyciągnęła na start ponad sześćdziesięciu zawodników, klasyfikowanych zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i w Mistrzostwach Słowacji. Wśród startujących nie zabrakło krośnianina - Marcina Wilusza, który ścigał się za kierownicą Hondy Civic Type-R klasy 5b.
Czytaj więcej

Radosław Ćwięczek: Czas pokazać Lwi pazur!

Pandemia Covid-19 zdemolowała tegoroczne kalendarze w całym motorsporcie, nie ominęła również cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Krótki sezon już w najbliższy weekend zamknie Wyścig Górski Prządki w Korczynie, który będzie V i VI rundą GSMP. Prawie 70 kierowców z Polski i Słowacji awizuje swój udział w tym finałowym starciu. Wśród nich, z bocznym numerem 32, zobaczymy Radosława Ćwięczka, który po raz pierwszy w bojowych warunkach zasiądzie za kierownicą swojej nowej broni - Peugeota 208, przygotowanego specjalnie do rywalizacji na trasach wyścigów górskich.

Czytaj więcej