Wyścig w Limanowej - ODWOŁANY

Polski Związek Motorowy w dniu 14.05.2020 opublikował na swojej stronie kolejne aktualizacje kalendarzy 2020. Zmiany dotyczyły również Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W przypadku GSMP poinformowano o odwołaniu zawodów Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą, które były planowane w terminie 24-26 lipca. Limanowa stanowiła również rundę EHC.

Wg aktualnej wersji kalendarza sezon powinien otworzyć wyścig w Banovcach (31 lipca-2 sierpnia). Dalej w harmonogramie widnieją Grand Prix Sopot Gdynia (14-16 sierpnia) oraz Wyścig Górski Prządki (18-19 września).

Wkrótce ma być opublikowany nowy kalendarz, ciekawe czy pojawią się jakieś nowe eliminacje. Trzeba poczekać na oficjalne stanowisko Polskiego Związku Motorowego. 

Komunikat Auto Moto Klubu Limanowa:

"Zarząd Auto Moto Klubu Limanowa podjął w dniu 12 maja br. decyzję o przesunięciu 12 Wyścigu Limanowa – Przełęcz pod Ostrą na 2021. Taką informację przekazaliśmy władzom Polskiego Związku Motorowemu Wobec panującej epidemii COVID 19, która dotknęła również Polskę, organizacja zawodów – rund FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich i Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, przygotowanie i realizacja w pełni bezpiecznych dla Zawodników, Kibiców i wszystkich organizatorów i służb współpracujących przy tej okazji z AMK Limanowa jest niemożliwa. Podobne decyzje podjęli i podejmują organizatorzy innych zawodów krajowych i międzynarodowych w całej Europie.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie służby mundurowe i medyczne oraz samorządy każdego szczebla z którymi współpracujemy, są dziś zaangażowane w walkę ze skutkami epidemii; nie da się przewidzieć, jak długo taka sytuacja będzie trwać. Również sytuacja gospodarcza nie sprzyja przeprowadzaniu zawodów o najwyższym międzynarodowym statusie w tej dyscyplinie sportu, na dotychczasowym, najwyższym , poziomie organizacyjnym i sportowym.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które zaangażowały się w przygotowania do wyścigu. Na odnowionej trasie wyścigu spotkamy się w przyszłym roku."

 

Bogdan Pałka
Prezes Zarządu
Auto Moto Klubu Limanowa