Dubaj i Łukaszczyk startują w 40. INA Buzetski dani 2021

W najbliższy weekend zostanie rozegrany ostatni wyścig sezonu w Mistrzostwach Europy w Wyścigach Górskich. Zawody zostaną rozegrane w Buzet -Chorwacja.  Na nieco ponad 5-kilometrowej trasie organizator może spodziewać się najlepszych zawodników z całej Europy. Na liście zgłoszeń znajduje się 268 zawodników z 13 krajów.

W walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wezmą na pewno udział Christian Merli oraz Simone Faggioli. Do Merlego należy rekord chorwackiej trasy. W walce o najlepsze czasy nie można pominąć Diego Degasperi z Trentino, który ze swoją Osellą FA30 Zytek z pewnością powinien być jednym z największych pretendentów do ostatniego miejsca na podium w klasyfikacji generalnej. Na liście startowej znajduje się również Milos Benes z Czech Osella FA30. Na starcie nie zabraknie również Sebastiana Petit - Nova NP 01-2 Judd.

Wśród samochodów kategorii pierwszej będziemy mogli pasjonować się rywalizacją dwóch Polaków. Zeszłoroczny Mistrz Polski - Szymon Łukaszczyk zgłosił się w grupie 1 a Sebastian Dubaj powalczy o zwycięstwo w grupie drugiej. Wśród konkurentów naszych zawodników możemy wymienić: Dana Michla - Lotus Elise, który startował już w Chorwacji wielokrotnie. Chorwata Domagoja Perekovica w Mitsubishi Lancer Evo 9, Ronnie Bratschi, który swoim Mitsubishi Lancerem Evo 7 RS EGMO wystartuje pierwszy raz w Buzet. Ponadto Francuz Nicolas Werver po raz pierwszy zmierzy się z tym wyścigiem w swoim Porsche 997 GT2. Na trasie ostatniej eliminacji Mistrzostw Europy będzie mozna zobaczyć Karela Treneny w Skodzie Fabii DTRi.

Buzet jest oddalony o około 50 km od lotniska Portorož (SLO) i 70 km od lotniska Pula (CRO) i Triestu – Ronchi dei Legionari (ITA) i Rijeki – lotniska Krk. Najprostszym sposobem jest jednak przyjazd samochodem. Jeśli przyjeżdżasz z Zagrzebia, jedź autostradą A6 w kierunku Rijeki i jedź dalej w kierunku tunelu Učka w kierunku zjazdu Lupoglav. Jedź dalej w kierunku Buzeta. Z Puli jedź autostradą w kierunku Pazin. Na wyjeździe Baderna jechać w kierunku Motovun – Livade – Buzet. Jeśli przyjeżdżasz z Włoch (lotnisko w Trieście – Ronchi dei Legionari), jedź autostradą w kierunku Triest – Capodistria (Koper)/Słowenia i na zjeździe Dekani jedź w kierunku miejscowości Rižana do przejścia granicznego Požane. Jedź dalej w kierunku Buzet. Z kierunku Austrii jedziemy przez Słowenię, jadąc autostradą w kierunku Maribor – Lublana – Koper. Na wyjeździe Dekani jechać w kierunku wsi Rižana do przejścia granicznego Požane. Jedź dalej w kierunku Buzet (około 10 minut).

Głównym sponsorem tegorocznej edycji INA Buzet Days jest krajowa spółka naftowo-gazowa INA, która jest uznawana za przyjaciela motoryzacji, ale także lokalnej społeczności.

Harmonogram zawodów:

• 17.09.2021
11.00-17.30 Odbiór administracyjny
11.00-17.30 Badania kontrolne
19.30 1 . ZSS pierwsze spotkanie (Lokalizacja: Fabryka Cimos)


• 18.09.2021
07.00-07.45 Dodatkowy Odbiór Administracyjne i badanie kontrolne
09.30 Oficjalny trening – I podjazd
13.30 Oficjalny trening – II podjazd

• 19.09.2021
09.00 I podjazd wyścigowy
13.30 Drugi podjazd wyścigowy

18.00 Ceremonia podium (Lokalizacja: Plac Fontana w Buzet)