Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga I Mariana Bublewicza Zamknięcie Listy Zgłoszeń

-Możemy z zadowoleniem ocenić, że w regulaminowym terminie na listę zgłoszeń do PLATINUM 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza wpisały się 43 załogi, wśród których liczne reprezentują najwyższy krajowy poziom. Sporo jest nazwisk zawodników, którzy mają w swym dorobku tytuły aktualnych i niedawnych mistrzów Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski czy też w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – informuje Małgorzata Dybczyk, dyrektor wielickiego Rajdu memoriału, który zostanie rozegrany w Wieliczce i okolicy w terminie 1-3 kwietnia 2022.

Czołówkę listy zgłoszeń stanowią Miko Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally 2 Evo), Daniel Stawiarski/Krzysztof Grzesik (Mitsubishi Lancer Evo X), Waldemar Kluza/Adam Gładysz (Mitsubishi Lancer), Sebastian Stec/Michał Sowa (Ford Fiesta) czy Andrzej Szepieniec/Jarosław Zawadzki (Mitsubishi Lancer). Warto wskazać niektóre załogi w klasycznych autach rajdowych, które będą ozdobą całej stawki. Wśród nich są Marek Suder/Marcin Kowalik (Ford Sierra Cosworth 4x4), Mariusz Polak/Mariusz Ziółkowski (Audi Quattro B2 Coupe Quattro), Grzegorz Olchawski/Łukasz Wroński (Audi Quattro), Arkadiusz Kula/Oskar Tichanowicz (Renault Megane Maxi) – uzupełnia Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

-Będziemy przeprowadzać relację online z trzech niedzielnych odcinków Brzegi. Także Motowizja przekaże w swym programie jeden z odcinków w Brzegach. Wyniki online będzie można śledzić na stronie rajdu. To będzie niewątpliwa atrakcja dla tych, którzy nie będą mogli osobiście przybyć na wielickie zawody. Ale i tak liczymy na liczny udział publiczności, bo impreza zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Zarazem do wszystkich widzów kierujemy ważny apel o zachowanie wszelkich środków ostrożności w miejscach przy próbach sportowych. Ta prośba obejmuje też roztoczenie opieki przez polskich kibiców nad naszymi gośćmi z Ukrainy, którzy niewątpliwie licznie przybędą na Rajd Memoriał, jest ich bowiem bardzo wielu nie tylko w pobliskim Krakowie, ale i w samej Wieliczce, która stała się teraz „małym Lwowem”. Zatem raz jeszcze apel do polskich kibiców – otoczmy naszych gości serdeczną opieką i czuwajmy nad ich bezpieczeństwem – proszą organizatorzy.

Fot. Robert Duszyk