Znakomita frekwencja na finału sezonu

62 kierowców znalazło się na liście zgłoszeń 1 Wyścigu Górskiego Szczawne, będącego finałowymi rundami tegorocznego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  Rozgrywane na trasie Szczawne – Kulaszne w gminie Komańcza zawody będą 11 i 12 Rundą GSMP i 11 i 12 Rundą Maluch Trophy. Wyścig będzie także finałowymi rundami GSMP Historycznych.

Zgodnie z przewidywaniami do zawodów zgłosili się wszyscy kierowcy walczący o uzupełnienie dorobku punktowego w sezonie i zajęcie jak najlepszych miejsc na podium cyklu, zarówno w klasyfikacjach generalnych, jak i w poszczególnych klasach. Pojawią się także kierowcy, którzy zapewnili już sobie mistrzowskie szarfy; wszystkich interesuje nowa trasa na mapie mistrzostw.

W mediach społecznościowych widać ogromne zainteresowanie wyścigiem także ze strony kibiców. Czeka ich piękne widowisko, w którym będzie można zobaczyć spektrum aut wyścigowych: od Fiatów 126p (zobaczymy ich aż 8) po najmocniejsze auta z Grupy 1, których moc silników oscyluje ok. 1000 koni mechanicznych!  

Najwięcej samochodów zgłoszono w Gr. 5, podzielonej na trzy klasy. Zgłosiło się w niej aż 14 kierowców, z liderami klas: Jarosławem Adamiakiem (Honda Civic, kl. 5a), Grzegorzem Kluzą (Renault Clio kl. 5b) i debiutująca w tym sezonie Martyną Serafin (Renault Clio kl. 5c).

Gr. 3 to sześciu zawodników, wśród nich Radosław Ćwieczek (Mitsubishi Lancer, kl.3a) i Roman Baran (Mitsubishi Lancer kl. 3b).

W Grupie 2 rywalizować będzie 8 kierowców, z liderami klas: Grzegorzem Rożalskim (Mitsubishi Lancer kl. 2a) i Robertem Sługockim (Mitsubishi Lancer kl. 2b).

W najmocniejszej Grupie 1 lider „generalki” GSMP Waldemar Kluza (Mitsubishi Lancer EVO AMS) zmierzy się z Gabrielem Kubitem (Lotus Exige).

A Kategorii Narodowej do technicznego Badania Kontrolnego, które odbędzie się w piątek w Sanoku, przystąpią m.in.  liderzy klasyfikacji generalnej: Marcin Przybyszewski (Honda Integra) i Janusz Jania (HondaIntegra).

Równie ciekawie potoczy się rywalizacja w GSMP Historycznych, gdzie o miejsce na podium sezonu zmierzą się Jakub Zalega

9VW Golf), i Wojciech Myszkier (VW Golf) Ciekawostkąbędzie występ Mariana Czapki Porsche 928), którego od lat nie widzieliśmy na polskich trasach wyścigowych i Elefanta ( BMW 318 is) który tym samym samochodem startuje zarówno w wyścigach, jak i rajdach samochodowych.

Kibice, którzy nie będą mogli przyjechać w najbliższy weekend na pogranicze Beskidu Niskiego i Bieszczadów, będą mogli śledzić wyniki na stronie www.wyniki-online.pl .

Skrócony harmonogram zawodów:

15.09 piątek

9:00 – 17:30 Odbiór Administracyjny i Badanie KontrolneSanok

16.09 sobota

11 Runda GSMP

7:00 – 19:00 zamknięcie drogi (trasa wyścigu)

9:00 1 Podjazd Treningowy

30 minut po zakończeniu 1 podjazdu 2 Podjazd Treningowy

13:00 1 Podjazd Wyścigowy

30 minut po zakończeniu 1 podjazdu 2 Podjazd Wyścigowy

17.09. niedziela

12 Runda GSMP

7:00 – 19:00 zamknięcie drogi (trasa wyścigu)

9:00 1 Podjazd Treningowy

30 minut po zakończeniu 1 podjazdu 2 Podjazd Treningowy

13:00 1 Podjazd Wyścigowy

30 minut po zakończeniu 1 podjazdu 2 Podjazd Wyścigowy

45 minut po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego ceremonia wręczenia nagród

   za 11 i 12 Rundę GSMP.

Organizatorzy z Automobilklubu Krośnieńskiego przewidują możliwość realizacji dodatkowych podjazdów treningowych, wszystko zależeć będzie od przebiegu porannych podjazdów.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego i Dyrektorem Wyścigu Górskiego Szczawne jest Andrzej Marszałek, w skład Zespołu Sędziów Sportowych weszli: Dominik Noworól (Przewodniczący), Paulina Florek i Marek Sitek, Obserwatorem PZM będzie Marcin Fiejdasz, zaś Delegatem Technicznym PZM Marek Szczechura.