Silna ekipa Górali wystąpi w Wieliczce

Już tylko kilka dni dzieli nas od jubileuszowej, dziesiątej edycji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W tym roku będziemy mogli śledzić rywalizację, na mocno rozbudowanej trasie. Załogi będą miały do pokonania siedem odcinków specjalnych (23,43 km), z czego pięć prób przypada na sobotę. Impreza rozpocznie się trzykrotnym przejazdem odcinka Brzegi, a z klasycznych elementów wielickiego Memoriału nie mogło zabraknąć oczywiście odcinka specjalnego wytyczonego ulicami wkoło rynku i Kryterium Wieliczka (zaplanowanego w niedzielę).  

 

Tegoroczna lista zgłoszeń nie jest długa, ale mimo to nie zabrakło na niej czołowych zawodników. Listę otwierają Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Ford Fiesta Proto), którzy po dłuższej przerwie, znów pojadą razem. Za Rajdowym Wicemistrzem Polski 2015 na trasę wyjedzie Mariusz Stec z Bartłomiejem Jakubowskim (Ford Fiesta Proto). Pierwszym z długiej listy reprezentantów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Andrzej Szepieniec w Mitsubishi Lancer Evo (z pilotem Jarosławem Zawadzkim). W tym roku „górale” znów nie zawiedli. W Wieliczce zobaczymy jeszcze Piotra Ostrowskiego (Mitsubishi Lancer Evo 8), Waldemara Kluzę (Mitsubishi Colt), Marcina Słobodziana (Mitsubishi Lancer Evo IX), Jerzego Gołębiowskiego (Ford Cosworth Escort), a to tylko Klasa 3. W Klasie 2 zgłosili się: Bartosz Bąk w Hondzie Civic (pilotowany przez Rafała Szumca), Radosław Ćwięczek (Honda Civic Type-R), Mateusz Gołek (Renault Clio) oraz Marcin Kozłowski w kolejnym klasycznym Fordzie Sierra Cosworth MK1. Można uznać umownie Memoriał za taką małą inauguracje sezonu GSMP.

Impreza będzie również okazją do debiutu dla kilku nowych samochodów, które właśnie w ten weekend po raz pierwszy wyjadą na rajdowe trasy. Damian Łata po kilku sezonach zamienia Mitsubishi na Forda Fiestę Proto, a Jan Chmielewski zaprezentuje kibicom jedyne w swoim rodzaju (i długo ukrywane w tajemnicy) BMW 320 MAXI. Dla wspomnianego wcześniej Radosława Ćwięczka, również będzie to pierwszy start w nowym samochodzie.

Emocje uzupełni inaugurowany w ten weekend Puchar Polski Samochodów Historycznych, w którym pojawią się piękne, klasyczne samochody, wiozące ze sobą bogatą sportową legendę.

Wszystko to sprawia, że czeka nas kolejny ciekawy weekend w Wieliczce. Oczywiście obok rywalizacji na trasie, nikt nie zapomina dlaczego, właśnie tutaj rozpocznie się kolejny sezon polskiego motorsportu. Zapraszamy wszystkich do przyjazdu w ten weekend na Memoriał i uczczenia pamięci dwóch wspaniałych i niepowtarzalnych kierowców: Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza!