Przed nami weekend w Jahodnej

Jżż w najbliższy weekend zostanie rozegrana 3 i 4 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Jahodnej koło Koszyc na Słowacji. Eliminacja ta będzie stanowiła łączoną rundę GSMP, rundę IHCC i mistrzostw Słowacji. Organizatorzy z Auto Klubu Košice przyjęli na listę 96 zawodników.

Z numerem pierwszym wystartuje  Robert Steć (Lola B02/50) poniżej znajduje się jego żona Irena (Gloria C8) oraz rywale w E2-SS-3000. W klasie E2-SC-3000 zgłosili się Václav Janík, Petr Trnka, Dušan Nevěřil (Normy M20FC), Jiří Svoboda (Norma M20F) i Martin Trojek (Ligier JS49).

 

Damian Borycki, trzeci Polak na liście, skorzysta z Radicala SR3. Za sobą ma Dubaia (Lancer) i Wojciecha Bełtowskiego (Audi Sport Quattro) z klasy E2-SH-6500. W mistrzostwach Polski E1+2000 pościgają się Igor Drotár (Fabia DRTi), Sebastian Borczuch (Lancer), Ján Miloň (Fabia WRC), Roman Baran, Andrzej Szepieniec (Lancery) i Waldemar Kluza (Fiesta Proto).

W rundzie FIA Historic Hill Climb Championship nadeszły 22 zgłoszenia. Marian Czapka zapowiedział Porsche 928S, Jerzy Nowakowski - BMW 2002 TI. Na Slovenský Kopcový Pohár nadeszło 16 zagłoszeń. Slovenská Trofej Historických Automobilov przyciągnęła dwóch kierowców.

Zapraszamy na relację na żywo z wyścigu na www.gsmp.tv

 

Źródło autoklub.pl