Rekordowy Kluza.

Drugi dzień ścigania na jedynej nadmorskiej trasie GSMP prowadzącej z Sopotu do Gdyni zapowiadał niezwykle zaciętą walkę. Słoneczny dzień dawał nadzieję na bardzo szybkie podjazdy i tak też się stało. Już w pierwszym podjeździe wyścigowym ważyły się losy rekordu trasy. Najpierw spróbował Mariusz Stec w Fordzie Fiesta Proto, któremu zabrakło niecałe 0,3 s, a chwilę później jadący za nim Skodą Fabia S2000 Waldemar Kluza ustanowił nowy rekord tej trasy z czasem 1:25,269 s. Jak się okazało wynik ten nie utrzymał się długo. Przy gorącym dopingu tłumu kibiców na drugim podjeździe wyścigowym Stec wyśrubował wynik osiągając 1:25,125 s. Jednak rekordem cieszył się niewiele ponad minutę Waldemar Kluza wpadł na metę w Gdyni notując niewiarygodny czas 1:24,243 s. i przejmując ponownie tytuł rekordzisty sopocko-gdyńskiej trasy. Na pocieszenie Stecowi pozostaje tytuł rekordzisty w ilości wygranych wyścigów zawodnik z Urzędowa wygrywał nad morzem już 13 razy. Najniższy stopień podium należał do DUBAIa reprezentującego Berg Monster Team - zwycięzcę klasyfikacji zespołowej.

Wśród "osiek" podobnie jak w sobotę najszybszy był Przemysław Pieniążek w Renault Clio.Podium  w klasie E-2000 uzupełnili Marcin Staniak oraz Jarosław Adamiak.

Grupa A należała dzisiaj do Piotra Ostrowskiego - Mitsubishi Lancer EVO 8. Najlepsze czasy w tej klasie notował Michał Ratajczyk, niestety po B/K 2 zniknął z klasyfikacji 10 rundy GSMP. Ostatecznie drugi był Szymon Piękoś również w Lancerze EVO 8.

Drugą najszybszą ośką, oraz trzeci w grupie A był SZOŁEK w Hondzie Civic, jednocześnie wygrał klasę A-2000. Tuż za nim w klasie uplasowali się Konrad Biela - Renault Clio R3. Konrad według nieoficjalnych wyników może już się cieszyć tytułem Mistrza Polski w sezonie 2017. Podium uzupełnił Tomasz Pyra Honda Civic Type R.

W grupie N najszybciej trasę 10 rundy GSMP pokonał Karol Krupa. Wczorajszy zwycięzca - Rafał Serafinowicz - popełnił błąd na sopockim rondzie i musiał uznać wyższość Karola. W klasie N-2000 zwyciężył dzisiaj Radek Ćwięczek w Hondzie Civic Type R.

W klasyfikacji samochodów historycznych zwyciężył Christian Zaleski w Porsche 911. W niedzielnych zawodach Wojtek Koczeski - Subaru Legacy RS zamienił się miejscami na podium z Wojtkiem Suboczem - Porsche 911C2. W klasyfikacji samochodów do 2 litrów pewnie wygrał Wojtek Myszkier - VW Golf GTI przed Marcinem Kacperkiem BMW 318 is. Zmagania w klasie "maluchów wygrał Grzegorz Ostrowski przed Krzysztofem Starkowiczem.

W grupie aut klasy "narodowej" A/PL najszybciej trasę z Sopotu do Gdyni pokonał Marcin Dopierała - Mitsubishi Lancer EVO VI wyprzedzając Michała Żywarskiego - Subaru Impreza oraz Jacka Handla BMW M3.

W grupie E0 niepodzielnie królował Gabriel Kubit w Hondzie Integrze. Podium w grupie uzupełnili Eugeniusz Kurlikowski Citroen AX oraz Piotr Jurkowski Fiat 126p.

Do rozegrania pozostały ostatnie dwie rundy, na które powrócimy na południe Polski, do Korczyny w dniach 16-17 września.