Warsaw Motor Show

W Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie odbędzie się już IV edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Warsaw Motor Show. Planowany termin wydarzenia to 16-18 listopada 2018 r. Zapraszamy Państwa do udziału w naszej imprezie. Podczas poprzednich edycji Warsaw Motor Show odwiedziła rekordowa liczba osób – łącznie ponad 300 tysięcy – a gośćmi specjalnymi targów były takie gwiazdy motoryzacji, jak: Krzysztof Hołowczyc, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz czy Petter Solberg. Imprezę uświetniły także różnego rodzaju pokazy od driftów po rajd off-road, drift taxi, monster trucks, konferencje branżowe oraz wydarzenia specjalne: Gala Złotej Kierownicy tygodnika Auto Świat, Gala wieczorna Playboy by Night i wybory Miss Moto Show.

Premiery najlepszych samochodowych marek (m.in. Volkswagena, Lexusa, Mercedesa i Audi), ponad 1 000 pojazdów różnych klas, światowe gwiazdy motoryzacji - Kajetan Kajetanowicz, Rafał Sonik, Jutta Kleinschmidt, Nicolas Hamilton i Filip Nivette, efektowne drifty, drift taxi, pokazy stuntu czy Mistrzostwa Polski Car-Audio - te i mnóstwo innych atrakcji czeka w dniach 27-29 października na gości III Międzynarodowych Targów Warsaw Moto Show w Ptak Warsaw Expo. To będzie już trzecia edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Warsaw Moto Show.

Impreza zapowiada się naprawdę rekordowo: na ponad 100 tysiącach metrów kwadratowych, w 5 halach, stanie ponad 1 000 pojazdów różnych marek i klas, w tym samochody luksusowe, miejskie, sportowe czy specjalistyczne. W targach udział bierze 200 wystawców. Wystawa została podzielona na salony: Premier Samochodowych, Supercars, Motorsportu, Tuningu, Wypożyczalni, Detailingu, Części i Akcesoriów (w halach D, E i F) oraz Salon Camperów (hala C). Dodatkowo w hali B odbędą się mega głośne Mistrzostwa Polski Car-Audio. Targi budzą ogromne zainteresowanie mediów. Na imprezę akredytowało się już blisko 900 dziennikarzy z Polski i zagranicy, co świadczy o randze wydarzenia. Można śmiało powiedzieć, że targi Warsaw Moto Show stały się największą tego typu imprezą motoryzacyjną w Europie Środkowej.

Gorące premiery i ekspozycja ponad 1 000 pojazdów Targi motoryzacyjne to przede wszystkim premiery pojazdów.

Podczas Warsaw Moto Show po raz pierwszy na targach w Polsce pokazane zostaną m.in.: Volkswagen T-Roc, Infiniti Q50, Lexus LS oraz LC, Mercedes X-klasa, Ssangyong Rexton, Audi A8, Renault Megane RS, Sin R1 550, Seat Arona czy Skoda Karoq. Premiery odbywać się będą na stoiskach koncernów w piątek, w godzinach od 11 do 15 (premiery dla mediów i branży) oraz w sobotę od 12.00 do 13.45 (premiery dla publiczności). W halach Ptak Warsaw Expo stanie ponad 1 000 samochodów różnych klas i rodzajów, w tym takie odkrycia, jak wymieniony wyżej bułgarski supersamochód SIN R1. Wystawcy targów zaprezentują nie tylko premiery pojazdów. Pokażą również nowatorskie rozwiązania w zakresie części samochodowych, wyposażenia, czy akcesoriów. Podsumowując, na odwiedzających czeka ponad 100 nowości związanych z motoryzacją.

Kajetanowicz, Kleinschmidt, Hamilton i Sonik - mistrzowie kierownicy w jednym miejscu Łowcy zdjęć i autografów będą zadowoleni.

Rzadko bowiem można w jednym miejscu i czasie spotkać tyle polskich i międzynarodowych gwiazd motorsportu. W sobotę wydarzenie odwiedzi Kajetan Kajetanowicz - trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy i czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski. Juttę Kleinschmidt znają wszyscy prawdziwi fani motoryzacji. To legenda rajdów - pierwsza kobieta w historii, która wygrała Rajd Dakar. Juttę spotkamy na Warsaw Moto Show zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Również w sobotę gośćmi Warsaw Moto Show będą Nicolas Hamilton - brytyjski kierowca rajdowy, młodszy brat słynnego mistrza Lewisa Hamiltona, trzykrotnego mistrza świata Formuły 1, zwycięzca Rajdu Dakar i sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM - Rafał Sonik oraz Filip Nivette - aktualny Rajdowy Mistrz Polski. W Strefie Kobiet z Pasją w sobotę i niedzielę spotkamy między innymi polskie zawodniczki - Olę Fijał i Gosię Rdest, a także dziennikarkę motoryzacyjną Olę Kutz, znaną choćby z programu „Najgorszy polski kierowca” oraz z imprez serii Polish Stunt Cup. Ale gośćmi Strefy będą nie tylko zawodniczki motorsportu. Pojawią się tam także miłośniczki motoryzacji w niesportowym wydaniu, które zaprezentują swoje piękne samochody i motocykle.

Tuning na żywo

Podczas targów, w piątek i w sobotę, będziemy mogli obserwować budowę kompleksowego tuningu w ekspresowym tempie. Bazą do prac będzie Lexus RCF. Na oczach zwiedzających w samochodzie wymienione zostaną: zawieszenie (na zawieszenie pneumatyczne z najnowszą opcją sterowania telefonem), felgi (na wyprodukowane specjalnie na targi felgi BC Forged HCA218) i układ wydechowy. Pojazd będzie również wzbogacony o dokładki od Maxtondesign, a za oklejenie samochodu odpowiadać będą Bracia Pietrzak. Na Warsaw Moto Show spotkamy też znanych z programu telewizyjnego „Odjazdowe bryki braci Collins”, mistrzów motoryzacyjnych metamorfoz - Rafała i Grzegorza Collinsów, którzy na swoim koncie mają zlecenia od takich osobowości, jak Gareth Bale, Rita Ora czy Wojciech Szczęsny.

Mistrzostwa Polski Car-Audio, Gala Playboy, drifty i pokazy stuntu Przed halami, w Strefie Driftingowych Mistrzostw Polski odwiedzający targi zobaczą, jak wygląda park maszyn podczas zawodów driftingowych. W sobotę i niedzielę na zwiedzających czekać będą czołowi kierowcy DMP oraz ich potężne samochody. Swoją obecność potwierdził już m.in. tegoroczny vice-mistrz Polski Marek Wartałowicz. Na targach odbędzie się także dekoracja zwycięzców klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski w klasie PRO, Semi-PRO i Kobiet. Łowcy mocnych wrażeń nie mogą przegapić także drift taxi - czyli możliwości ekstremalnej przejażdżki z zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski. Także na terenie zewnętrznym, w sobotę i niedzielę, pokazy stuntu z udziałem Oli Kutz, organizowane przez Polski Związek Stuntu Polish Stunt Cup. We wszystkie trzy dni imprezy zobaczymy natomiast pokazy Air-Ride, czyli samochodów kołyszących się w rytm muzyki - widoku znanego przede wszystkim z teledysków. Po raz kolejny w Ptak Warsaw Expo zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych. W piątek odbędą się treningi, sobota upłynie zawodnikom na kwalifikacjach, a zmagania finałowe zobaczymy w targową niedzielę. Dla tych, którzy lubią wirtualną jazdę przygotowano specjalną Strefę Gier i Symulatorów. Muzycznych wrażeń dostarczy natomiast DJ C-BooL, który w sobotę na scenie głównej zaprezentuje 90-minutowy set. Wyjątkowo głośno będzie w hali B, gdzie w niedzielę odbędą się Mistrzostwa Polski Car-Audio. Dzień wcześniej eliminacje. Szczególne emocje czekają na tych, którzy wezmą udział w Gali Złotej Kierownicy Auto Światu (w piątek) - impreza zamknięta, a także w uroczystej Gali Warsaw Moto Show (w sobotę), organizowanej przez Ptak Warsaw Expo razem z Magazynem Playboy. Wstęp na galę Warsaw Moto Show i Playboya jest osobno biletowany.