Dubaj na liście zgłoszeń Rechbergrennen

W najbliższy weekend w Tulwitz, około 20 km na północ od miasta Graz,  w regionie Almenland w Austrii, odbywa się druga eliminacja  Mistrzostw Europy 2019 . Zawody odbywają się na klasycznej 5050-metrowej trasie, która prowadzi z miasta Tulwitz w górach Bergerz z metą w miejscowości Tulwitzdorf.

Na 48 edycję Rechbergrennen nadeszły 263 zgłoszenia - jedno z Polski. Dubai zapowiedział Lancera, otrzymał numer startowy 41 i ma ośmiu rywali w klasie +6500 grupy E2-SH. Sosnowiczanin będzie się ścigał m.in. z Igorem Drotárem w Fabii DTRi, Benjaminem Dullerem w Fieście WRC Evo, Nicolasem Brebsomem w Huracánie Super Trofeo, Philippe Schmitter-Freyem w Renault R.S. 01.

W kategorii 2 głównym faworytem do zwycięstwa jest Vladimir Vitver w Audi WTTR-DTM. Kolejnym pretendentem do zwycięstwa w tej kategorii jest Reto Meisel w przebudowanym Mercedes SLK 340 Judd. Kolejną wyczekiwaną premierą będzie start zawodnika z Czech Marka Rybnicek-a, który po raz pierwszy zaprezentuje swój McLaren F1 EVO na trasie Mistrzostw Europy.  Nawiasem mówiąc, z jego zeszłorocznego auta skorzysta lokalny kierowca Carinthian Benjamin Duller (Ford Fiesta WRC EVO).

Christian Merli spróbuje wygrać Grosser Bergpreis von Österreich czwarty raz z rzędu. Od dwóch lat do kierowcy Oselli należy rekord 5,050-kilometrowego podjazdu z Tulwitz na Rechberg - 1.52,916. 

Poprzedni rekordzista trasy, Simone Faggioli wystawia Normę M20FC i liczy na siódme zwycięstwo w Styrii. Sześciokrotny zwycięzca Rechbergrennen spróbuje odzyskać rekord na trasie austryjackiej eliminacji. Do faworytów można zaliczyć Christoph Lampert  Osella FA30 Zytek oraz Sebastiana Petit Norma M20FC Mugen.

Wszystkich kibiców czeka bardzo ekscytujący weekend.

W sobotę, 27 kwietnia odbędą się trzy podjazdy treningowe. Podjazdy wyścigowe zaplanowano w niedzielę od 9.30 i 14.00.

Link do listy zgłoszeń: Lista zgłoszeń Rechberg Rennen

Harmonogram zawodów: Harmonogram zawodów

 

Źródło - www.autoklub.pl