Paweł Gos zaczyna sezon w gr. A

Międzynarodowym 42 Bieszczadzkim Wyścigiem Górskim, Paweł Gos reprezentant zespołu Exact Systems Race & Rally Team otwiera tegoroczny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w nowym samochodzie – Mitsubishi Lancer Evo VIII grupy A.

Zawody, które rozegrane zostaną na podkarpackiej trasie mierzącej 4688 metrów odbędą się w dniach 13-15 maja w okolicach Sanoka. Na liście zgłoszeń widnieje 93 zawodników z 6 krajów, co zapowiada wielkie emocje sportowe jakie czekają na patelniach Gór Słonnych na wszystkich fanów motorsportu.

 

Paweł Gos:

Jestem pełny nadziei i optymizmu przed sezonem GSMP 2016. W Załużu zaczynamy zmagania od mocnego uderzenia. Zawody zaliczane do International Cup, FIA CEZ i Mistrzostw Polski i Słowacji przyciągnęły 93 kierowców. Ja przenoszę się do elitarnej grupy czteronapędowych samochodów grupy A. Tu startują dobrzy zawodnicy w mocnych pojazdach. Muszę poznać granice mojego nowego Lancera Evo VIII. Nie mam planów na zajmowanie miejsc ani na osiąganie czasów, planem jest nauka. W Rechbergu nie udało się wiele pojeździć, dlatego GSMP Załuż to debiut. Będzie to mój drugi debiut na tej trasie. Rok temu zaliczyłem niestety tylko jeden podjazd. W tym roku jesteśmy dobrze przygotowani i liczę na przejechanie wszystkich podjazdów. Bieszczadzki Wyścig Górski to klasyk sam w sobie. Rozgrywany po raz 42 udowadnia, że historia jest w cenie. Trasa nie jest rajdowa, co więcej to typowy wyścig. W tym roku Exact Systems Race&Rally Team to nie tylko ja, ale i Rafał Serafinowicz w nowym Lancerze Evo X gr. N, z którym powalczymy o obronę tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji sponsorskiej. Mamy sporą konkurencję i chcemy wypaść jak najlepiej. Dziękujemy naszym partnerom, którzy wspierają nasze starty. Zapraszamy kibiców na trasę, bo jazda bez dopingu nie sprawia tyle przyjemności.