MarWil Racing Team na starcie sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

Osiem miesięcy trwała przerwa w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwsza runda nowego sezonu GSMP rozgrana zostanie na malowniczej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, a na start w 42 odsłonie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zdecydowało się aż 93 zawodników z sześciu krajów. W tej przebogatej i różnorodnej stawce nie zabrakło reprezentanta Automobilklubu Małopolskiego – Marcina Wilusza, który w barwach MarWil Racing Team’u przedstawi na bieszczadzkiej trasie Renault Clio klasy A-2000.

 

        Marcin Wilusz: Tak długa przerwa od zakończenia poprzedniego sezonu GSMP sprawiła, że nie tylko u mnie pojawił się prawdziwy głód ścigania. Cieszę się więc, że już w najbliższą sobotę i niedzielę będziemy mieli wreszcie okazję, by ten głód zaspokoić. Bieszczadzki Wyścig Górski uchodzi za niezbyt trudny i monotonny, ale z drugiej strony pozornie łatwa trasa będzie zmuszała do jazdy non stop na maksimum swoich możliwości i można się spodziewać walki na ułamki sekund. W klasie do dwóch litrów pojawiło się kilkoro nowych zawodników, którzy w połączeniu z gośćmi z zagranicy sprawią, że będzie z kim rywalizować. Wspólnie z zespołem zapraszamy więc wszystkich miłośników motorsportu do kibicowania przy trasie, a tych, którzy nie będą mogli nas zobaczyć na żywo zachęcamy do oglądania transmisji, która będzie nadawana w internecie. Ogólnopolska TVP3 przygotuje także relację z zawodów, a jej premiera w przyszłą sobotę o 14:50, powtórka w czwartek o 17:05.

        Partnerami zespołu są: MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok  - Krosno – Jasło oraz WilMar – producent i dystrybutor pelletu opałowego. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje portal Krosno112.pl.