Grzegorz Miksa w 8. Wyścigu Górskim Limanowa

W najbliższy weekend rusza kolejny, 8. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Do rywalizacji staną zawodnicy z 8 krajów Europy, m.in. z Polski, Czech, Austrii i Włoch. Po kilkumiesięcznej przerwie na starcie zobaczymy również bielskiego kierowcę Grzegorza Miksę, który tym razem zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty R2.

 

5493 m trasy, 33 zakręty i 87 załóg – rywalizacja w Wyścigu Górskim Limanowa, który jednocześnie stanowi eliminację FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 7. i 8. rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, zapowiada się emocjonująco. Zwłaszcza, że na starcie pojawią się liderzy tegorocznych zmagań FIA EHC, liderzy klasyfikacji GSMP 2016 oraz Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej 2015: DUBAI. Przez dwa dni imprezę będzie relacjonować na żywo ogólnopolska TVP3 oraz TVP3 Kraków – także w wersji na tablety i smartfony, z użyciem bezpłatnej aplikacji tvp.pl lub na stronie tvpstream.tvp.pl.

Tak swój udział w rajdzie komentuje Grzegorz Miksa:

Po kilku miesiącach przerwy czuję duży głód wyścigowej jazdy samochodem. W Limanowej będę startował po raz trzeci, więc trasa jest mi dobrze znana. Nowością dla mnie i zarazem źródłem ekscytacji jest samochód, którym wystartuję, czyli Ford Fiesta R2. Dziękuję moim partnerom, dzięki którym ten start jest możliwy i oczywiście zapraszam wszystkich do Limanowej! Doping kibiców zawsze mocno pomaga zawodnikom i zachęca do jeszcze szybszej jazdy.

W tegorocznych zmaganiach Grzegorza Miksę wspierają: Magneti Marelli, Checkstar oraz Kino Helios.