Paweł Gos zaatakuje na Limanowej?

Zbliżają się jedne z najbardziej elektryzujących rund wyścigów górskich w Polsce. Tydzień po Rajdzie Polski, w Limanowej odbędą się dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski połączone z zawodami zaliczanymi do kalendarza Mistrzostw Europy FIA. Na starcie nie zabraknie kierowców Exact Systems Race & Rally Team Pawła Gosa i Rafała Serafinowicza.

 

Paweł Gos w tym roku pokazał, że potrafi wygrywać w gr. A ze swoją konkurencją. Jednak na starcie 8 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą pojawią się europejscy kierowcy, którzy nadają ton rywalizacji na najsławniejszych trasach górskich starego kontynentu.

W grupie A pojawi się 5 kierowców aut 4x4, w tym Jaromir Maly, Christian Schweiger oraz Lukas Vojacek, a także Grzegorz Kozioł, bezpośredni konkurent Pawła Gosa w GSMP.

Tym razem zawody rozegrane zostaną na 7 podjazdach i tak w sobotę kibice obejrzą dwa treningi i dwa wyścigi – start o godzinie 9:00 i 14:00. Niedziela to jeden trening i dwa wyścigi startujące od 11:30.

Paweł Gos:

Jestem mocno skupiony na rywalizacji podczas zawodów w Limanowej. To dobra okazja do jazdy z europejską czołówką. Ostatnio miałem okazję ścigać się z kolegami w Rechbergu, ale niestety moja przygoda zakończyła się dość szybko. Tym razem jedziemy wśród naszych kibiców, którzy będą mieli dużo atrakcji na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce. Możecie liczyć na dużo dobrych przejazdów. Trasa jest techniczna i chcę na niej zapunktować i być na mecie. Na tym odcinku kiedy jest mokro robi się wyjątkowo ślisko, do tego jest szybko ale i bardzo bezpiecznie. Bariery dają komfort i możliwość zaryzykowania. To będzie mój drugi występ w Limanowej. Rok temu wiele się tu nauczyłem. Tym razem podchodzę podobnie. Chcę pojechać najlepiej jak się da, dlatego zapraszam kibiców do śledzenia naszej rywalizacji. Specjalnie dla Was Exact Systems Race & Rally Team przygotował trąbki i koszulki naszego zespołu, które będą do odebrania podczas przerw między podjazdami. Dziękuję za wsparcie naszym sponsorom: Exact Systems, Control+Rework Service, Work Service, Metabond, Plus, Anex, Monko Coffee, Spark Promotions oraz Moto Flota. Naszym partnerem medialnym w tym sezonie jest portal WyscigiGorskie.pl, na którym znajdziecie wszystkie informacje podczas zawodów.