Radek Ćwięczek - Plan na Banovce: wygrać!

Nieprzerwanie od 2009 roku na przełomie lipca i sierpnia w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znajduje się międzynarodowa runda wyścigowa rozgrywana na Słowacji na malowniczej i wymagającej trasie w Banovcach. To jedna z ulubionych tras wyścigów górskich nie tylko w opinii zawodników ale również kibiców. 109 zawodników zgłosiło swój udział w tych zawodach. Wśród nich nie zabraknie także Radka Ćwięczka, który jako lider klasy N-2000 GSMP powalczy o kolejne cenne punkty. Wyścig w Banovacach stanowi dziewiątą i dziesiątą rundę cyklu GSMP.

Radek Ćwięczek: Po bardzo emocjonujących wyścigach w Limanowej wybieram się na Bonovce z pozytywnym nastawieniem. Liczę na to, że spory bagaż doświadczeń zebrany w Limanowej zaprocentuje również na Słowacji. Ciągle uczę się jak najlepiej wykorzystywać potencjał mojej Hondy, którą startuję od niespełna trzech miesięcy. Podczas ostatnich zawodów poświęciłem całą sobotę i niedzielny trening na poszukiwaniu optymalnego ustawienia zawieszenia, dzięki czemu doskonały czas uzyskany podczas pierwszego podjazdu wyścigowego zapewnił mi zwycięstwo, pomimo że drugi podjazd był nieco słabszy, gdyż na lewej patelni odpłynęło mi paliwo i samochód zaczął się dławić. W sobotę zaskoczyły mnie wyniki wyścigów, w których uzyskałem dwa identyczne czasy co do 1/1000 sekundy!

Teraz czas na rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na Słowacji w Banovcach. Bardzo lubię tę malowniczą, górską i wymagającą trasę. To po Korczynie drugi wyścig, w którym chciałbym wygrać, taki założyłem sobie plan na początku sezonu. Trzymajcie więc kciuki za mnie i mój zespół! Wszystkich serdecznie zapraszam na zawody w Banovcach, gdzie już od czwartku panuje niepowtarzalna atmosfera.

 

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2016 są CATKOP, Finish-A, Motologic oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto‑Moto Biznes.