Radek Ćwięczek - Trudny weekend w Banovcach

Radosław Ćwięczek, lider klasy N-2000 cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, wybrał się w miniony weekend na zawody na Słowację z optymistycznym i bojowym nastawieniem. Plan był prosty - wygrać zawody, tym bardziej, że to jedna z ulubionych tras wyścigów górskich Radka. Niestety awaria skrzyni biegów już w sobotę zrewidowała te plany. Na pocieszenie pozostało drugie miejsce w niedzielnej rywalizacji.

Radek Ćwięczek: Tegoroczne Banovce okazały się dla mnie trudnym wyścigiem. Sobotnie czasy podjazdów treningowych były bardzo dobre i zapowiadał się super wynik. Niestety podczas pierwszego podjazdu wyścigowego awarii uległo główne przełożenie skrzyni biegów. Ponieważ walka w mojej klasie jest bardzo zacięta i liczy się każdy punkt, postanowiłem wracać do Polski by zreanimować skrzynię biegów. W tym miejscu szczególne słowa podziękowania kieruje w stronę Fabiana za pożyczenie zepsutej części oraz Stanlej Racing - chłopaki walczyli do 3 w nocy i dali radę! Auto było gotowe na czas i zdążyłem wrócić na czas do Banovców by przejechać jeszcze dwa niedzielne podjazdy treningowe. Jak zwykle podczas wyścigów, walka z Robertem Mazurkiewiczem była bardzo zacięta. Wygrany drugi podjazd pół sekundy nie wystarczył, żeby odrobić straty z pierwszego wyścigowego i pozostała 1 sekunda. Czułem, że brakuje mi tych sobotnich nieprzejechanych kilometrów. Duża strata punktowa, sprawia że sezon na cztery wyścigi przed końcem, zaczyna się dla nas od nowa. Gratuluję Robertowi i już czekam na rywalizację w Sopocie!

Dziękuję wszystkim za pomoc i ciepłe słowa, zawsze walczymy do końca!

 

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2016 są CATKOP, Finish-A, Motologic oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto‑Moto Biznes.