Konrad Biela z Sopotu chcemy wrócić z mistrzostwem

Do końca sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 pozostały dwa wyścigowe weekendy, a w finałową fazę wchodzi także walka o tytuły. Są jednak i tacy zawodnicy, którzy już  podczas Grand Prix Sopot – Gdynia mogą zapewnić sobie mistrzostwo. Przed taką szansą w najbliższy weekend stanie Konrad Biela. Kierowca Renault Clio R3C Maxi wygrał w swojej klasie, aż 7 z 8 dotychczasowych rund i jest o krok od sięgnięcia po tytuł Mistrza Polski GSMP 2017 w klasie A-2000. W Sopocie wystartuje również Szołek, jedyny kierowca, który może reprezentantowi BielaPlast Rally & Racing Team odebrać to trofeum. Rywalizacja zapowiada się wyjątkowo zacięta, zwłaszcza, że dla rywala z Sopotu będzie to domowy start.

Na zawodników tradycyjnie czeka 3050 metrów wymagającej trasy i osiemnaście zakrętów o mocno rajdowej specyfikacji. Zanim jeszcze rozpoczną się sportowe emocje, to w piątek będzie można zobaczyć całą stawkę zawodników i ich samochody na sopockim molo, gdzie odbędzie się Badanie Kontrolne.

Konrad Biela: „Już w ten weekend możemy zamienić całą tegoroczną ciężką pracę na tytuł Mistrza Polski, a dzielą nas od tego 3 punkty. Można by powiedzieć niewiele, ale najgorsze co mógłbym zrobić, to podejść do tego startu z przesadną pewnością siebie. Wręcz przeciwnie, stanę na linii startu bardzo mocno skoncentrowany i zrobię wszystko, żeby w Sopocie postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Na części trasy odnowiono nawierzchnię, więc w tych miejscach może być naprawdę ślisko. Będzie to mój drugi start w Grand Prix, a każdy kto chociaż raz tutaj pojechał, wie że w Sopocie nie ma miejsca na błąd. Szołek pojedzie u siebie, więc tym mocniej będzie chciał tutaj zwyciężyć.

Jesteśmy razem z 2BRally przyjedziemy nad Bałtyk zmotywowani i mocno skupieni na celu. Trasa mocniej przypomina rajdowy odcinek specjalny, ale mnie się taka charakterystyka podoba, więc liczę również na przyjemność z jazdy w Sopocie. Dla mnie sprzyjające warunki to rywalizacja po mokrym, więc wolałbym, żeby padało. Mam nadzieję, że kibice i turyści takie życzenie mi wybaczą. A na poważnie zapraszam wszystkich do spędzenia weekendu z Grand Prix Sopot – Gdynia.   

W walce o tytuł wspierać nas będą  Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, RB Sięka, Pinsher, Professional Detaling Zakopane, Budomax, Podhale24.pl, Pralnia Białka, MTS-Trans, Lis Car i AMS Race & Rally Car Serivce.”