BorgWarner Racing Team po Wyścigu Górskim Sopot

Sukcesem reprezentantów zespołu BorgWarner Racing Team – Karola Krupy i Szymona Piękosia zakończył się 20. Wyścig Górski Sopot – Gdynia. Na trójmiejskiej trasie ścigało się w miniony weekend ponad 70 zawodników, a kierowcy w barwach BorgWarner podczas sobotnich i niedzielnych rund GSMP plasowali się odpowiednio: Karol Krupa na drugim i pierwszym miejscu w grupie N, a Szymon Piękoś na piątej oraz drugiej pozycji w grupie A.


Karol Krupa: Podczas Sopockich rund GSMP nie opuszczało mnie szczęście. Biorąc pod uwagę jak mogło się skończyć ratowanie na partii szybkich zakrętów podczas sobotniej części wyścigu, drugie miejsce tego dnia było naprawdę dobrym wynikiem. Od zakończenia rywalizacji na barierze dzieliły mnie tylko centymetry. W niedzielę jechałem już jednak bezbłędnie, sprzęt spisywał się doskonale, czego efektem była pierwsza w tym sezonie wygrana w grupie N i świetne piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Ten sukces pokazuje, że coraz lepiej dogaduję się z wciąż nowym dla mnie samochodem i jeżeli technika nie zawodzi, to jestem w stanie walczyć o zwycięstwo w „N-ce” i wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej.


Szymon Piękoś:  Tak jak się spodziewałem, walka w grupie A podczas wyścigowego weekendu w Sopocie toczyła się o ułamki sekund i na bardzo wysokim poziomie. Piąte miejsce w sobotę może nie jest szczytem moich marzeń, ale pozycja na podium grupy podczas niedzielnych rund daje mi nieco optymizmu przed zawodami w Korczynie. Ostatnie w tym sezonie zawody, które są moim domowym wyścigiem, znam bardzo dobrze. W ubiegłym roku przednionapędową Hondą walczyłem tam z A-grupowymi Lancerami, więc mam nadzieję, że w takim właśnie samochodzie uda się poprawić zeszłoroczne czasy.    


Partnerami zespołu są: BorgWarner, Inwest – Profil oraz Primerol. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Materniak Autosport oraz Auto Strefa, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.