BorgWarner Racing Team przed Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

Wielicki Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza wzorem lat ubiegłych symbolicznie rozpocznie sezon 2018 w polskich rajdach samochodowych. Z roku na rok impreza ta zyskuje na prestiżu oraz staje się coraz dłuższa, co w tym roku przekłada się na dwudniowy format zawodów. Po roku przerwy do harmonogramu rajdu powraca odcinek specjalny Solne Miasto, który uzupełniony próbami w podkrakowskich Brzegach oraz wieczornym oesem na wielickim Rynku zapowiada ciekawą rywalizację na różnorodnych próbach sportowych. Na liście zgłoszeń 11. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team, który wystąpi w składzie Szymon Piękoś – Łukasz Krasowski oraz Karol Krupa – Wojciech Witkowski.

Szymon Piękoś: Bardzo długo, bo od września ubiegłego roku, nie siedziałem za kierownicą rajdówki, więc niezwykle się cieszę, że już w ten weekend będzie okazja na pobudkę z zimowego snu i start w wielickim Memoriale. To impreza, która nie liczy się do żadnych mistrzostw, ale biorąc pod uwagę jej założenia oraz niemały prestiż po prostu trzeba w niej wystartować. W Wieliczce na fotelu pilota będzie mi towarzyszył Łukasz Krasowski, a naszą bronią będzie znany z ubiegłorocznych startów Lancer EVO 8 grupy A. Samochód podczas zimowej pauzy zyskał parę poprawek, które będziemy mieli okazję w najbliższy weekend przetestować w bojowych warunkach.

 

Karol Krupa: Ubiegłoroczny start w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zakończył się dla nas awarią samochodu już na samym początku rajdu, więc mam nadzieję, że tym razem sprzęt nas nie zawiedzie i będziemy mieli okazję wspólnie z Wojtkiem Witkowskim przekonać się o walorach tych zawodów. Lista zgłoszeń w klasie 3 liczy wiele znanych nazwisk w bardzo mocnych samochodach, więc N-grupowym Lancerem EVO 9 będzie bardzo trudno o miejsce w czołówce, ale obiecuję, że damy z siebie wszystko i będziemy się starali wycisnąć z naszego Mitsubishi ile tylko będzie się dało.

 

 

 

 

Harmonogram 11. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

Etap I 7 kwietnia

OS 1 Brzegi 1 11.44

OS 2 Brzegi 2 13.08

OS 3 Brzegi 3 14.32

OS 4 Wieliczka Rynek 1 19.00

OS 5 Wieliczka Rynek 2 20.20

Etap II 8 kwietnia

OS 6 Solne Miasto 1 10.53

OS 7 Brzegi Małe1  11.22

OS 8 Solne Miasto 2 12.20

OS 9 Brzegi Małe 2 12.49

 

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.