Roman Baran przed Załużem

Czas przygotowań do sezonu dobiegł końca. Zespoły wyścigowe odbyły dziś Badanie Kontrolne przed pierwszymi rundami w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. Już jutro od godziny 9.00 ruszają podjazdy treningowe w których zobaczymy niezmiennie od 15 lat Zawodnika reprezentującego Automobilklub Rzeszowski – Romana Barana w Mitsubishi Lancerze.

Roman Baran: Już nie mogłem się doczekać startu kolejnego sezonu GSMP – widząc listę zgłoszeń gdzie w Załużu pojawi się grubo ponad 10 samochodów w klasie E1 +2.0/4x4. Rywalizacja zapowiada się ciekawie, co mogę zapewnić to jedziemy po najwyższe lokaty w całym sezonie. Lista opiewa 111 Zawodników – wygląda to bardzo optymistycznie jak na start sezonu. Chciałbym, aby frekwencja utrzymała się tak przez cały sezon. Cieszy obecność moich partnerów z zespołu L Racing, których barwy będę reprezentować. Trasa w Załużu to mój domowy wyścig, dlatego zapraszam wszystkich kibiców na jutrzejsze ściganie

Rundy w Załużu to 7 różnych klasyfikacji: FIA IHCC ( FIA International Hill Climb Cup), FIA CEZ ( FIA Central European Zone), GSMP ( Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski), Slovak Hill Climb Championship, FIA HHCC ( FIA Historic Hill Climb Championship), FIA CEZ Historic, Historic Slovak Hill Climb Championship z czego moje wyniki będą klasyfikowane w czterech pierwszych. Zapowiada się mocna rywalizacja.

Podziękowania dla partnerów, dzięki którym mój start w sezonie jest możliwy.

Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik Rzeszów, Bendiks, Handlopex, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Racing Liptak, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, Uroczysko – noclegi Korczyna, MTD, Inter Cars, Patronom medialnym TVP3 Rzeszów, Gazecie Codziennej Nowiny.  Cieszy fakt, że do tego zacnego grona dołączyli kolejni – Xtrem – producent sprzęgieł do sportu,  NGK, MTuning – wszystko do tuningu i sportu, Paxaro – najlepsza marka Polskich Opon.

 

Harmonogram:

Sobota – 12.05.2018

9:00

1. Podjazd Treningowy – Practice – 1st Heat

11:30

2. Podjazd Treningowy – Practice – 2nd Heat

14:00

Ceremonia Otwarcia Zawodów – Competition Opening Ceremony

14:30

1. Podjazd Wyścigowy – Race – 1st Heat

16:30

2. Podjazd Wyścigowy – Race – 2nd Heat

45′ po zakończeniu
podjazdów wyścigowych

Ceremonia wręczenia nagród

 

Niedziela – 11.05.2018

8:30

1. Podjazd Treningowy – Practice – 1st Heat

10:30

2. Podjazd Treningowy – Practice – 2nd Heat

13:00

1. Podjazd Wyścigowy – Race – 1st Heat

15:00

2. Podjazd Wyścigowy – Race – 2nd Heat

45′ po zakończeniu
podjazdów wyścigowych

Ceremonia wręczenia nagród