Tomasz Myszkier po Załużu

Podczas Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego w Załużu w gronie 111 zgłoszonych zawodników zobaczyliśmy  Tomasza Myszkiera. W tym roku zawody w Załużu gościły zawodników ścigających się aż w 7 cyklach: FIA IHCC – (FIA Międzynarodowych Mistrzostw w Wyścigach Górskich), FIA HHCC – ( FIA Międzynarodowych Mistrzostw w Wyścigach Górskich Samochodów Historycznych, FIA CEZ ( FIA Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej) FIA CEZ HIST ( FIA Mistrzostwa Europy Centralnej w Wyścigach Górskich Samochodów Historycznych), GSMP ( Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski), Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich i Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich Samochodów Historycznych.  Kierowca z Trójmiasta przywiózł wynajętą z Czeskiej firmy Profiko - Skodę Fabię WRC+. Autem z tej samej stajni jeździ Mistrz Polski z 2016 roku Igor Drotar. Samochód ten mogliśmy podziwiać już podczas zeszłorocznych zawodów w Sopocie oraz Korczynie. Skoda, która dysponuje mocą powyżej 600 KM, jest zbudowana według specyfikacji grupy OPEN i umożliwia walkę o najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej.

Tomasz Myszkier: „ Prawie każdy występ w GSMP jest związany z wyprawą przez całą Polskę. Tak było i tym razem, do Sanoka mieliśmy blisko 800 km.

W tym sezonie współpracujemy z czeską stajnią Profiko, która przygotowuje samochód Skoda Fabia WRC. Jest to zupełnie inny samochód, od tych którymi ścigałem się dotychczas, dlatego cały czas próbujemy się “porozumieć”. Osiągi tego samochodu pozwalają na walkę o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej wyścigu. Niestety w ten weekend przytrafiło nam się kilka awarii co pogrzebało szanse na osiągnięcie dobrego wyniku, jednak czasy pojedynczych podjazdów napawają optymizmem. Nie poddaje się i wystartuje tym samochodem w drugiej eliminacji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w  Magurze gdzie postaram się pokazać w pełni potencjał samochodu. Konkurencja jest bardzo szybka, ale potrafimy dotrzymać jej kroku. Liczymy na bardzo dobry wynik w Magurze

Zapraszam do śledzenia rywalizacji na trasie w Magurze. 

Nasz zespół wspierają: Villa Sentoza Sopot, VECO Produkty Naftowe , KJK Tools oraz Van Den Blocke