BorgWarner Racing Team po 44. Bieszczadzkim Wyścigu Górskim

Bardzo udanie dla zespołu BorgWarner Racing Team zakończył się pierwszy tegoroczny weekend w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, w stawce ponad stu zawodników Szymon Piękoś w Mitsubishi Lancerze EVO 8 dwukrotnie zwyciężył w grupie A, a Karol Krupa, używający Mitsubishi Lancera EVO 9, podczas obu rund GSMP uplasował się na drugiej pozycji w grupie N.

Szymon Piękoś: Trudno wyścigowy weekend w Załużu podsumować inaczej niż jako perfekcyjny. Dwukrotnym zwycięstwem w grupie A w stu procentach wykonałem plan na dwie pierwsze rundy GSMP. Pierwszego dnia walczyliśmy bardzo mocno z Robertem Sługockim, o czym świadczy pół sekundy różnicy w czasach podjazdów wyścigowych. Cieszy też miejsce w czołowej dziesiątce generalki sobotnich zawodów. Szkoda, że w niedzielę Robert wypadł z trasy i nie ukończył wyścigu, bo z pewnością walczylibyśmy do ostatnich metrów. Dobra jazda w Załużu bardzo pozytywnie nastraja mnie przed kolejnymi zawodami w Magurze Małastowskiej, gdzie szykuje się znacznie liczniejsza stawka w grupie A.  

Karol Krupa: Dwie pierwsze rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stały dla mnie pod znakiem walki o zwycięstwo w grupie N z Peterem Jureną. Dwukrotnie drugie miejsce w „ence” to solidny wynik i trudno nie być z niego zadowolonym. Kiedyś, marząc o startach w GSMP, nawet nie przypuszczałem, że będzie mi dane rywalizować z legendami wyścigów górskich, a słowacki zawodnik - Mistrz Europy w grupie N, z pewnością się do nich zalicza. Walka z tak doświadczonym kierowcą to dla mnie zaszczyt i bardzo się cieszę, że udawało się na niektórych podjazdach Petera pokonać.

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.