Radek Ćwięczek: Debiut w czteronapędowej rajdówce

XIII edycja Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza otwiera dzisiaj tegoroczny kalendarz ogólnopolskich imprez w sportach samochodowych. Nowa odsłona z prawdziwymi odcinkami specjalnymi poprowadzonymi po historycznych trasach Rajdu Krakowskiego, Rajdu Wawelskiego czy też Rajdu Subaru, ze spektakularną nocną próbą sportową wokół rynku wielickiego, z rekordową liczbą 61 zgłoszeń, z dwudziestką samochodów w najsilniejszej klasie 3, z kultowymi samochodami historycznymi, z mistrzami w sportach samochodowych - w tym elitarnym gronie nie mogło zabraknąć Mistrza Polski w klasie A-1600 w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Radosława Ćwięczka, który zadebiutuje w czteronapędowym Mitsubishi Lancer Evo IX. Tradycyjnie trasę podyktuje brat Radka - Rafał Ćwięczek.

Radek Ćwięczek: Muszę przyznać, że jeszcze nie do końca wierzę w to, że za kilka godzin wystartujemy z Rafałem Evo 9! To dla mnie duża sprawa, na którą czekałem bardzo długo. Jestem bardzo szczęśliwy, że w tym roku wszystko udało się spiąć i pojawimy się w tej niepowtarzalnej imprezie takim samochodem - to taki nasz ukłon w stronę tych dwóch wspaniałych i nieodżałowanych kierowców. Spełniam również jedno ze swoich marzeń i tak podchodzę do najbliższego weekendu. Dwa tygodnie temu zrobiłem tym samochodem 50 km na testach i zdaję sobie sprawę, że moje doświadczenie w porównaniu z innymi zawodnikami w klasie 3 jest znikome. Przede wszystkim chcę się dobrze bawić za kierownicą i przejechać wszystkie odcinki bez niepotrzebnych nerwów. Nasze Evo to N-ka, na seryjnej skrzyni biegów, która musi nas dowieźć na metę wszystkich odcinków i to jest cel numer jeden.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie moi stali partnerzy jak CATKOP i FINISH-A, którzy są dla mnie nieocenionym wsparciem! Bardzo się cieszę również z tego, że już drugi rok z rzędu na Memoriale wspiera nas krakowska firma AGRO-VIT - dziękuję!

Już nie mogę się doczekać sobotnich i niedzielnych odcinków - do zobaczenia!

 Rafał Ćwięczek: Ostatnio przypomniałem sobie nasz pierwszy Memoriał, jechaliśmy wtedy Peugeotem 106. Z roku na rok udawało nam się startować coraz mocniejszymi i bardziej zaawansowanymi technologicznie autami. W Wieliczce w tym roku, dzięki naszym sponsorom wystartujemy jak wiecie Mitsubishi Evo 9. Jestem przekonany, że zabawa będzie znakomita i przełoży się to w części na wyniki :-). Bardzo się cieszę, iż po raz siódmy pojawimy się na tej imprezie. Zapraszamy wszystkich serdecznie do kibicowania i do zobaczenia na OS-ach - pozdrawiam!

 

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport na wielicki Memoriał są firma AGRO-VIT, CATKOP oraz Finish-A. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP 3 Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto‑Moto Biznes.