Hill Climb Masters z Polakami

Przełożona z 2020 na 2021 r. czwarta edycja FIA Hill Climb Masters odbędzie się w dniach 7-10 października, a elita zawodników starujących w wyścigach górskich z całej Europy zbierze się w portugalskim mieście Braga.

Po  Luksemburgu, Czechach i Włoszech, odbywająca się co dwa lata impreza FIA Hill Climb Masters uda się na daleki zachód kontynentu europejskiego - do Portugalii.

Zawody, pierwotnie zaplanowane na 2020 r., ale przełożone z powodu pandemii COVID-19, odbędą się w tym roku. 

Podstawową zasadą FIA Hill Climb Masters jest zorganizowanie imprezy z udziałem najlepszymi kierowcami z dwóch ostatnich sezonów sezonu.

Zakwalifikowani kierowcy będą pochodzić z Mistrzostw Europy wyścigach górskich i Międzynarodowych Pucharów Wyścigów Górskich  (Top 12) oraz z mistrzostw krajowych lub strefowych (Top 5 w klasyfikacji ogólnej, Top 3  grupowych).

Lista zgłoszeń zapowiada się na bardzo wysoki poziom, a elita zawodników zbiera się w wyjątkowym wydarzeniu. Mistrzostwa FIA Hill Climb Masters oferują wyjątkową okazję do konfrontacji na szczycie między kierowcami z różnych narodów i samochodami o różnych konstrukcjach. 

Trasa FIA Masters 2021 będzie przebiegać przez pierwsze 3 kilometry słynnej „ Rampa da Falperra ”, rozgrywanej w Mistrzostwach Europy od 1978 roku.  

Program 2021 będzie znacząco różnił się od poprzednich edycji. Badania kontrolne rozpoczną się w czwartek 7 października po południu. 

Piątek 8 października będą kontynuowane badania techniczne i zakończy się paradą kierowców i narodów w centrum Bragi. 

Sobota 9 października zostaną rozegrane trzy podjazdy trenigowe. 

Niedziela 10 października zostaną rozegrane 3 podjazdy wyścigowe, podczas których kierowcy będą walczyć o złoty, srebrny i brązowy medal dla najlepszych zawodników, w czterech klasyfikacjach indywidualnych oraz w Pucharze Narodów.

W skład Polskiej reprezentacji wchodzą: Annę Gańczarek–Rał (Honda Civic), Konrada Bielę (Mitsubishi Lancer), DUBAI’A (Mitsubishi Lancer), Bartosza Grzeleckiego (BMW), Bartłomieja Madziarę (BMW), Piotra Ilnickiego (Honda Civic), Szymona Łukaszczyka (Mitsubishi Lancer), Pumbę (VW Scirocco) Michała Ratajczyka (Mitsubishi Lancer), Daniela Stawiarskiego ( Mitsubishi Lancer), Mariusza Steca (Ford Fiesta), Sebastiana Steca (Ford Fiesta), Jędrzeja Szcześniaka (Lamborghini Hurracan) i Jakuba Ulanowskiego (Mitsubishi Lancer).