Górale w ścisłej czołówce Memoriału.

Filip Nivette i Kamil Heller (Ford Fiesta Proto) prowadzili od startu do mety w klasyfikacji PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Z dziewięciu odcinków specjalnych zwyciężyli na sześciu, trzykrotnie triumfowali Waldemar Kluza z Danielem Stawiarskim (Ford Fiesta Proto), raz najszybsi (ex aequo) byli Andrzej Szepieniec z Jarosławem Zawadzkim (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Na podium łącznej punktacji oprócz Nivette’a znaleźli się Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer Evo X) oraz na najniższym stopniu Jakub Brzeziński z Kamilem Kozdroniem (Skoda Fabia R5). Tuż za podium sklasyfikowani został Piotr Ostrowski z Ania Nowakowską (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Na piątym miejscu zostali sklasyfikowani Andrzej Szpieniec z Jarosławem Zawadzkim (Mitsubishi Lancer Evo IX). Kolejni "górale" to Szymon Piękoś z Łukaszem Krasowskim (Mitsubishi Lancer Evo VIII) - miejsce 6. Tuz za nimi zostali sklasyfikowani koledzy z zespołu Karol Krupa z Wojciechem Witkowskim (Mitsubishi Lancer Evo IX). Czołową dziesiątkę zamknął Mistrz Polski Waldemar Kluza pilotowanym przez Daniela Stawiarskiego (Ford Fiesta Proto).

Całe podium klasy drugiej zajeli kierowcy wywodzący się z GSMP. Radosław i Rafał Ćwięczkowie (Honda Civic Type R) - byli lepsi o 31,4 s od Bartosza Bąka i Pawła Saneckiego (Citroen DS3 R3) i o 41,9 s od Marcina Wilusza i Ryszarda Chlebowskiego (Honda Civic Type R).

Klasę 1 wygrali Rafał Kręcioch i Marcin Drewniak, dwunasta załoga w generalce. Podium w klasie uzupełnili Marek Bugajski i Adam Gładysz (+15,9) oraz Mateusz Gołek i Jacek Spentany (+53,4).

W klasyfikacji MOTUL 1. rundy HRSMP najszybsi byli Michał i Jacek Pryczkowie (Subaru Impreza 555). Marek Suder i Jakub Matyjewicz wygrali kategorię 4. Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński okazali się najlepsi w kategorii 3. Filip Stopa i Rafał Ślęczka odnieśli zwycięstwo w kategorii 5. Kategoria 2 padła łupem Pawła Hoffmana i Pawła Barłogi w Saabie 96 V4 Rally. Zwycięzcami kategorii 1 zostali Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek w Lancii Fulvii Coupé.

Foto Michał Kwapis.