JAKA BĘDZIE TA BARBÓRKA?

Kolejny rok minął, jak chwila. Wydaje się, że zaledwie wczoraj podsumowaliśmy Rajd Barbórka 2018, a tymczasem do startu kolejnej edycji zostało już tylko kilka tygodni. Podobnie jak Wy, nie możemy się doczekać momentu, w którym pierwszy zawodnik ruszy na trasę otwierającego imprezę odcinka specjalnego Tor Modlin.

Co wydarzy się w sezonie 2019? Jaki będzie Rajd Barbórka? Jak bardzo się zmieni? To pytania, na które odpowiedź chcą znać wszyscy rajdowi kibice, postaram się więc już teraz uchylić rąbka tajemnicy. Grudniowa impreza jest inna każdego roku. Nie tylko dlatego, że późna jesień serwuje nieprzewidywalną pogodę, ale także dlatego, że co roku staramy się, abyście przeżyli to rajdowe święto jeszcze mocniej.

W tym roku znów będzie inaczej. Przede wszystkim wracamy na lubiany i doceniany zarówno przez zawodników jak i kibiców odcinek specjalny Tor Służewiec. Cieszę się, że na terenie Toru Wyścigów Konnych znów będzie słuchać rajdowe silniki tym bardziej, że właśnie o ten odcinek najczęściej pytaliście przez ostatnich kilkanaście miesięcy.

W harmonogramie rajdu nie zabraknie także żelaznych punktów grudniowej rywalizacji.  Autodrom Bemowo leży na terenie Automobilklubu Polski, organizatora Barbórki, zaledwie kilkadziesiąt metrów od naszej głównej siedziby. Także tam zlokalizowany będzie park serwisowy, do którego zapraszamy nie tylko najbardziej zagorzałych fanów sportów motorowych. Rajdowe miasteczko stanowi swego rodzaju niezależną atrakcję, chętnie odwiedzaną również przez tych kibiców, którzy swoją rajdową przygodę dopiero zaczynają.

Jeśli rywalizację na Bemowie nazwałem żelaznym punktem, to Kryterium Asów na Karowej należałoby określić mianem puntu tytanowego. Takiego, który jest marką samą w sobie i który nie potrzebuje dodatkowych rekomendacji. Wyobrażacie sobie inne zakończenie rajdowego sezonu? Bez beczki, śliskiej kostki, tysięcy kibiców i popisów najlepszych kierowców? Karowa tradycyjnie zamknie sobotnie wydarzenia. Inaczej po prostu być nie może.

Spotkajmy się wszyscy 7. grudnia. Przeżyjmy jeszcze raz wielkie rajdowe święto. Ale już teraz zapraszam Was na naszą stronę internetową, oraz profile w mediach społecznościowych, bo Rajd Barbórka to nie tylko ten jeden, jedyny, grudniowy dzień.

Daniel Siemczuk
Dyrektor Rajdu Barbórka