Radosław Ćwięczek: W Limanowej sprawdzi pucharowe Mini R53!

Radosław Ćwięczek już jutro stanie na starcie 12. edycji Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, który stanowi IX rundę FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich oraz IV rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Długo oczekiwany przez kibiców wyścig w Limanowej, bo przypomnijmy w zeszłym roku nie odbył się z powodów covidowych, cieszy się również w tym roku ogromnym zainteresowaniem ze strony zawodników z Europy i Polski. Lista zgłoszeń zamknęła się na 114 pozycji! Radek wystartuje z numerem bocznym 52, jednym z pięciu zgłoszonych do wyścigu Mini R53 znanych z pucharowych rywalizacji w wyścigach płaskich. Jego rolą będzie weryfikacja jak ta torowa wyścigówka spisuje się na trasach wyścigów górskich. Przypomnijmy, długość podjazdu wyścigowego to 5493 metry przy różnicy wzniesień sięgającej 302 metrów.Radek Ćwięczek: Pod względem sportowym ten sezon dotychczas nie ułożył się dobrze, awarie które mieliśmy podczas dwóch pierwszych rund pozbawiły nas szans na walkę o czołowe lokaty w klasie. Start w Limanowej to wielkie święto dla wszystkich, również dla mnie. Bardzo się cieszę, z propozycji jaką otrzymałem dosłownie w ostatniej chwili od Drivesquad i to dzięki niej po raz dziewiąty stanę na starcie Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski w Starej Wsi. Mini R53, którym wystartuje to auto typowo torowe, startujące w Wyścigowych Mistrzostwach Polski i bardzo jestem ciekawy jak będzie się prowadzić w górach. Chcę przekazać jak najwięcej informacji kolegom z wyścigów płaskich oraz serwisantom, tak aby za rok te auta były optymalnie przygotowane do rywalizacji w „górskich” warunkach, o co też chodzi Przemkowi z Drivesquad. To także dla mnie wyzwanie i bardzo przyjemna praca, tak do tego podchodzę.
Z powodów osobistych to będzie dla mnie wyjątkowy start, ale myślę, że bardzo mi potrzebny.

Bardzo dziękuje moim partnerom za kontynuację naszej współpracy! Firmy CATKOP i FINISHA są ze mną od lat, to dla mnie bardzo cenne! Cieszę się na spotkanie z kibicami, zawodnikami i wszystkimi, dla których wyścigi górskie są bliskie! Trzymajcie kciuki i do zobaczenia podczas największych zawodów wyścigowych w Polsce tego roku w Starej Wsi pod Limanową!

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport na Wyścig w Limanowej są firmy CATKOP oraz Finish-A. Patroni medialni: portal TopRally.pl, radio Eska, telewizja TVP 3 Kraków. Samochód obsługuje Car Speed Racing