Wyścig Górski Stronie Śląskie Czarna Góra - komunikat prasowy Revline Racing Team

Po czterech rundach w południowo-wschodnie Polsce, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski przeniosły się w ubiegły weekend na Dolny Śląsk, gdzie na trasie ze Stronia Śląskiego do Czarnej Góry rozegrano piątą i szóstą rundę GSMP. Na starcie zawodów stanęło 52 kierowców, w tym reprezentant Revline Racing Team'u - Marcin Wilusz, który po raz pierwszy miał okazję wystartować za kierownicą nowo zbudowanej Hondy Civic piątej generacji. Krośnianin ukończył sobotnią i niedzielną rundę GSMP na odpowiednio trzeciej i drugiej pozycji w klasie 5a. 
 
Marcin Wilusz: Trzeba przyznać, że był to dla nas szczęśliwy i pomyślny weekend, a wcale na takowy się nie zapowiadał. W czwartek do godziny 23 ważyły się losy naszego wyjazdy na Dolny Śląsk, ze względu na stan samochodu. Jak wszyscy już wiedzą, nowo zbudowana wyścigówka dała nam od początku sezonu mocno "popalić". Planu, aby Honda wystartowała w dwóch poprzednich wyścigach nie udało się zrealizować, a ten weekend też nie zapowiadał się najlepiej z powodu problemów z jednostką napędową. Ale finalnie udało się przygotować samochód i ruszyliśmy w drogę do Siennej. Stwierdziliśmy, że będzie co ma być i nie wolno się poddawać. Pierwsze sobotnie podjazdy poświęciliśmy na zapoznanie się z samochodem, prędkościami, jakie osiąga oraz ustawieniem zawieszenia i odpowiedniej geometrii kół. Z podjazdu na podjazd udawało się poprawiać czasy, czerpiąc przy tym coraz więcej radości z jazdy nowym samochodem, co zaowocowało trzecim miejscem w klasie. Niedziela okazała się być jeszcze lepsza, ponieważ zakończyliśmy ją o "oczko" wyżej, a do zwycięstwa w klasie 5a zabrakło tylko pół sekundy. Ten weekend po raz kolejny pokazał, że nie warto się poddawać i należy do ostatnich chwil dążyć do założonego celu. Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami w tych dniach, pomagali nam i sprawili, że wszystko się udało. Szczególnie innym zawodnikom - przyjaciołom, którzy dali słowo otuchy, wsparcia oraz  gdy była taka potrzeba pomogli wedle zasady fair play. Dziękuję też naszym kibicom, którzy mocno w nas wierzyli i zagrzewali do walki!
 
Partnerami zespołu są: Rafineria w Jaśle - producent olejów Revline i Jasol; DISLA – producent felg aluminiowych, Stara Wędzarnia Frysztak, Greinplast, M-Ubezpieczenia, JAVA – naturalna woda alkaliczna, a także MR CAR – studio kosmetyki samochodowej. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Szałajda Motorsport a patronat medialny sprawuje TVP 3 Rzeszów, Radio WAWA oraz portale Krosno112.pl oraz eSanok.pl. Więcej informacji o zespole można uzyskać na stronie internetowej www.marcinwilusz.pl oraz na profilu Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/revlineracingteam