Magda Wilk przed Magurą

Już w ten weekend 45 kierowców powalczy o jak najwyższe miejsca na podium podczas 3. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który stanowi 5. i 6. Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. W klasie A-2000 ponownie wystartuje Radomianka Magda Wilk  w Renault Clio Sport.

Magda Wilk:Weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Kolejny start i kolejne wyzwanie. Fakt, że trochę cały ten sezon będzie taki macany bo debiutując w tym roku na odcinkach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski dopiero podczas zawodów będę miała możliwość poznania każdej trasy. Jestem jednak dobrej myśli. Póki co, podobnie jak w Załużu, staram się zapamiętać odcinek na podstawie filmów z youtube'a. Fakt, że nie oddają one tego jak wygląda to w rzeczywistości. Trasa jest bardzo fajna - krótsza ale i zdecydowanie trudniejsza dla mnie niż na dwóch pierwszych rundach. Wymaga dużo większej koncentracji. Do tego oglądając on board’y wydaje mi się, że można pełnym gazem przejść niektóre partie co w rzeczywistości może okazać się awykonalne. Zweryfikuję to dopiero podczas podjazdów treningowych. Z pewnością nie będzie też łatwo w suchych warunkach dogonić kolegów (chyba, że spadnie deszcz!), ponieważ dalej jadę „rajdową” oponą i  seryjną wyścigówką. Wprowadziłam jedynie drobne modyfikacje zawieszenia. Nie mniej jednak ostatnio zrobiłam dość sporo kilometrów na  torze w Miedzianej Górze co mam nadzieję, że zaprocentuje i pozwoli zniwelować dystans do kolegów. Obym tylko nie miała problemów z zapamiętaniem trasy i mogła koncentrować się wyłącznie na jeździe. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na Magurze!  

 

Na trasie towarzyszyć mi będą moi partnerzy i patroni: Automobilklub Polski w tym Koło Młodych Automobilklubu Polski, motocaina.pl oraz WrOOOOm TV.  Przygotowaniem i obsługą auta zajmuje się Kacper Wróblewski.”

 

W sobotę i niedzielę zawodnicy będą rywalizować na 3440 metrowej trasie z Małastowa do Gładyszowa.  Jednak już w piątek kierowców i ich samochody będzie można zobaczyć na Rynku w Gorlicach, gdzie będzie miał miejsce Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne. Pierwsze podjazdy treningowe zaplanowano na sobotę i niedzielę na godzinę 9:00. Podjazdy wyścigowe rozpoczną się w sobotę o godzinie 14:30 i niedzielę o 13:00.

 

 

HARMONOGRAM 5. i 6. rundy GSMP:

24 czerwca - piątek - Gorlice-Rynek

12:18 - 18:00 Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne

 

25 czerwca - sobota - Małastów

9:00 - podjazdy treningowe

14:30 - podjazdy wyścigowe

 

26 czerwca - niedziela - Małastów

9:00 - podjazdy treningowe

13:00 - podjazdy wyścigowe

 

Dodatkowe informacje o 3. Wyścigu Górskim Góra Małastowska:

www.wyscigmagura.pl

 

 

Link do transmisji online z wyścigu:

http://player.aztv.pl/gsmp/magura/magura.php