Klasa E0 w coraz większym składzie

Limanowa po raz czwarty zagości całą czołówkę Europy – w tym roku jako 7. eliminacja cyklu FIA European Hill-Climb Cup. Na wyścigowy weekend zjadą kierowcy z aż 8 państw Europy.


Cieszy fakt, iż będzie można podziwiać na trasie piękne klasyki wyścigowe (w tym ponad 20 bolidów).

 


Wśród 87 zgłoszonych aut znajdzie się też Citroen AX Sport, a za jego kierownicą oczywiście Eugeniusza Kurlikowskiego:


„W Limanowej startowałem w tamtym roku, więc to będzie mój drugi raz na tej trasie. Rok temu zebraliśmy doświadczenie i teraz liczymy na dobry wynik. Najważniejszy cel to meta i cenne punkty do klasyfikacji, ale oczywiście będę także walczył o poprawienie czasów z zeszłego roku (jeśli pozwoli na to pogoda).
Cieszę się, że Grupa E0 ciągle się powiększa o nowych kierowców. Na Magurze dołączył mój kuzyn Bartek Idźkowski w Fiat 126p, a tym razem na Limanową przyjedzie też Mariusz Biały ze swoim pięknym BMW. Jest już nas więc czwórka. Teraz oprócz walki z samym sobą, mam mocnych rywali i to jeszcze bardziej motywuje mnie na trasie.
Czuję się, trochę odpowiedzialny za Grupę E0, ponieważ postawiłem sobie za cel promocje tej klasy i jestem zadowolony, że są tego owoce. W tym zadaniu wspiera mnie portal GSMP.PL, który też objął nade mną patronat medialny – na każdym wyścigu chociaż raz mam szanse kibicom opowiedzieć co u mnie słychać na wyścigu i zachęcić do startów w mojej grupie.


Z rundy na rundę będzie nas przybywać. Liczę, że w Sopocie zbierze nas się do 8 kierowców, a byłby to wielki sukces. Zapraszam serdecznie kibiców już w piątek na BK pod Limanowski Dom Kultury przy ul. Bronisława Czecha. Będzie na co popatrzeć. Do zobaczenia ! ! !


Zapraszam, również na mojego bloga oraz fanpage Z Pasji Rajdowiec - https://www.facebook.com/zpasjirajdowiec/?fref=ts
A jeżeli nie będziecie mogli przyjechać to zapraszam na relacje z wyścigu na www.gsmp.pl