RajnerMotorsport po Limanowej

Po raz kolejny mieliśmy okazję ścigać się podczas rundy GSMP Limanowa, po raz kolejny była to połączona runda z mistrzostwami Europy, czyli najwyższej rangi wyścigów górskich. Pogoda dopisywała i mieliśmy piękny słoneczny weekend, jedynie drobny deszcz spadł w sobotę rano. Silna i liczna konkurencja nie odpuszczała przez cały weekend, w jednej sekundzie na metę wpadało kilka samochodów, a różnicę tysięcznych części sekundy tylko podkręcały zawodników i atmosferę zawodów na najwyższym poziomie.

      Mariusz Rajner: „Pierwszy raz po prawie rocznej przerwie miałem okazje wyciągnąć i odkurzyć Smoka na moją ukochaną rundę wyścigową w Limanowej. Samochód z nowymi hamulcami,  układem paliwowym oraz kompletnie przebudowanym tylnym zawieszeniem oraz innymi nastawami całego zawieszenie sprawował się całkiem dobrze. Niestety zabrakło nam czasu na strojenie silnika i musieliśmy ratować się korygowaniem dawek paliwa podczas pierwszych podjazdów treningowych, ale niestety nie wykorzystaliśmy nawet połowy tego co można wyciągnąć z naszej jednostki napędowej. Samochód spisywał się rewelacyjnie i bez problemu dowiózł mnie do mety.
      Sobota była dla mnie straszna, tak dawno nie miałem okazji startować, że zapomniałem jak się jeździ takim samochodem, dopiero pod koniec dnia rozruszałem się i miałem ochotę na prawdziwe ściganie. Wieczorem mieliśmy nowy plan na niedzielę w kwestii nastawów zawieszenia i geometrii przednich kół. W sobotniej rundzie zająłem 1 miejsce w klasie i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej samochodów historycznych, miałem cichą nadzieję na powtórzenie tego wyniku w niedzielę.
      Niedziela była bardzo słoneczna, niestety taka pogoda nie sprzyja samochodom wyścigowym z napędem na 4 koła. Podjazd treningowy był spokojny i służył sprawdzeniu geometrii, chciałem mieć pewność że idziemy w dobrą stronę. Prowadzenie samochodu i szybkość reakcji na ruch kierownicą zdecydowanie się poprawiła, więc chciałem zaatakować i zobaczyć czy uda się powalczyć o wyższe lokaty. Po ataku na pierwszym podjeździe prowadziłem zarówno w swojej klasie jak i w klasyfikacji generalnej samochodów historycznych, tuż za mną pozycję zajmował Jerzy Nowakowski, vice mistrz europy z zeszłego sezonu. Drugi podjazd niestety nie był tak udany, po moim błędzie spowodowanym zbyt agresywną jazdą, zanotowałem słabszy czas i Jurek minął mnie, różnica między nami na mecie wynosiła aż 1.6 sekundy. Finalnie niedziele zakończyłem  na 1 miejscu w klasie i 2 miejscu w klasyfikacji generalnej samochodów historycznych.

      Tego weekendu długo nie zapomnę, wspaniała rywalizacja podczas zawodów, serwis w wielkim gronie przyjaciół i najpiękniejsze dziewczyny w Polsce, wszystkie mieszkające  nie wiadomo czemu właśnie w okolicy Limanowej... Te zawody to dla mnie ogromy sukces, bardzo wysokie lokaty, po tak długiej przerwie w kompletnie przebudowanym samochodzie, który nawet nie zdążył odwiedzić hamowni przed zawodami. Nie mogę doczekać się kolejnych zawodów i kolejnych ewolucji mojego Smoka. Mam nadzieję że będę mógł pojechać więcej rund w tym sezonie, ale jeśli się nie uda, to na pewno za rok znów pojawię się w Limanowej. Nie tylko ze względu na rywalizację na najwyższym poziomie, ale również ze względu na piękne Panie w kamizelkach z  napisem sędzia...”


Ogromnie chciałem podziękować najwspanialszej ekipie Sędzin i Sędziów z Limanowej. Bez Was ta runda nie była by tak niesamowitym i wspaniałym wydarzeniem!!

Ogromnie chciałem podziękować firmom bez których mój start byłby niemożliwy:


HENGST Filter  producent najwyższej klasy filtrów do samochodów

Auto Rejnal                    Wysokiej klasy serwis samochodów osobowych oraz dostawczych,

                             Warszawa, ul. Borzymowska 24

ELO - le Roi De La Limonade - producent yerby warszawskiej                     

      powstającej z niepowtarzalnych składników, w oparciu o wodę źródlaną i oryginalne komponenty. Dzięki pasteryzacji w procesie produkcji, unikamy stosowania konserwantów, substancji chemicznych. Polecane napoje mogą być z powodzeniem stosowane do przygotowywania drinków, dzięki czemu doskonale odnalazły się na rynku ekskluzywnych klubów, restauracji i pubów, których klientelę stanowią wyrafinowani smakosze. Szukaj naszych produktów w ekskluzywnych sklepach i punktach gastronomicznych w mieście.
      elolemoniady.pl