BorgWarner Racing Team przed Wyścigiem Górskim Prządki

Dobiega końca sezon 2017 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Dla zespołu BorgWarner Racing Team był to rok pełen nowości, z których najważniejszą była zmiana przednionapędowych samochodów na napędzane na cztery koła Mitsubishi Lancerów EVO. Obaj reprezentanci zespołu spisali się jednak na medal, mocno walcząc z doświadczoną czołówką w swoich klasach. Ukoronowaniem tej rywalizacji będzie 14. Wyścig Górski Prządki, który już w najbliższy weekend rozegrany zostanie na trasie z Korczyny do Czarnorzek w okolicach Krosna.

Karol Krupa: Sezon 2017 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski minął nam w błyskawicznym tempie. Dopiero szykowaliśmy się do pierwszego startu w majowym Bieszczadzkim Wyścigu Górskim, a już w sobotę i niedzielę odbędą się ostatnie rundy GSMP 2017 w Korczynie – na trasie, której jestem rekordzistą w samochodzie przednionapędowym. To był dla nas sezon przełomowy, a przesiadka do czteronapędowych Lancerów była skokiem na głęboką wodę. Mimo wielu trudności, przed ostatnim wyścigowym weekendem wciąż mam szansę na tytuł Mistrza Polski w klasie N+2000, więc już teraz można powiedzieć, że te kilka miesięcy ciężkiej pracy nie poszły na marne. Trzymajcie za nas kciuki i kto może, niech melduje się przy trasie w Korczynie, bo kolejna okazja, żeby podziwiać zawodników z GSMP nadarzy się dopiero w przyszłym roku!

Szymon Piękoś:  Przed nami finał sezonu w mojej "domowej" Korczynie. Mieszkam zaledwie kilka kilometrów stamtąd, więc na trasie pod rezerwat "Prządki" czuję się jak w domu. Odpowiada mi też charakterystyka tej trasy, która nagradza tych kierowców, którzy bez potrzeby nie zdejmują nogi z pedału gazu. W klasie A+2000 nie rozstrzygnięta jest jeszcze sprawa tytułu Mistrza Polski, a także trzeciego miejsca, o które z pewnością w ten weekend powalczymy. W ubiegłym roku przednionapędową Hondą osiągałem czasy zbliżone do kolegów z Lancerów, ale czy znajdzie to przełożenie na rezultat w takim samym samochodzie przekonamy się już niedługo.

Partnerami zespołu są: BorgWarner, Inwest – Profil oraz Primerol. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Materniak Autosport oraz Auto Strefa, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.

foto Piotr Marczak