Revline Racing Team przed Wyścigiem Górskim Prządki

Dwanaście rund liczy tegoroczna rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, a ostatnie dwie z nich odbędą się w podkrośnieńskiej Korczynie, która ugości zawodników GSMP już po raz czternasty. Zgłoszenie do zawodów nadesłało aż 68 kierowców, z czego ośmiu w klasie E1-2000, w której, po zmianie samochodu, klasyfikowany będzie Marcin Wilusz w barwach Revline Racing Team.

Marcin Wilusz: W Sopocie zapewniłem sobie tytuł wicemistrzowski w klasie A/PL-Clio, więc ostatnie dwie rundy GSMP w Korczynie wykorzystuję na pewien eksperyment z mocniejszym samochodem. Choć jest to również Renault Clio, to w stosunku do mojego egzemplarza jest w nim sporo zmian, takich jak mocniejszy silnik, sekwencyjna skrzynia biegów czy niższa masa własna. Dzięki temu auto jest znacznie szybsze i powinno lepiej się prowadzić, ale jest jednocześnie klasyfikowane w klasie E1-2000, czyli najwyższej dla samochodów z napędem na jedną oś. Obsada tej klasy w Korczynie jest bardzo mocna, więc w debiucie w nowej wyścigówce poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko.

        Partnerami zespołu są: Producent olejów Revline i Jasol; Stara Wędzarnia Frysztak, a także MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok  - Krosno – Jasło. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje TVP 3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Więcej informacji o zespole można uzyskać na stronie internetowej www.marcinwilusz.pl oraz na profilu Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/revlineracingteam.

foto Grzegorz Kozera