Pomimo problemów podwójne podium i cenne punkty

W miniony weekend zawodnik z Wieliczki był dwukrotnie trzeci, dzięki czemu do dorobku dołożył bardzo ważne 24 punkty i umocnił się na pozycji lidera GSMP 2018. 

10. Wyścig Górski Limanowa nie był tak udany, jak jego zeszłoroczna edycja, ale na wyniku zaważyły niestety problemy techniczne. Od pierwszego sobotniego treningu zespół pracował nad ustawieniem trakcji i prowadzeniem Skody. Auto w zakrętach było niestabilne i nieprzewidywalne, co na bardzo szybkiej trasie Przełęczy pod Ostrą było szczególnie dużym utrudnieniem. Tym bardziej jednak cieszy postawa Waldka Kluzy, który o wynik walczył do ostatniego metra finałowego niedzielnego podjazdu. 

Czasy przejazdu w ścisłej czołówce i trzecia lokata w tak mocno obsadzonych rundach GSMP to rezultat poniżej ambicji kierowcy i zespołu, ale na pewno wynik, z którego nie możemy nie być dumni, tak samo, jak z naszego kierowcy. 

Waldemar Kluza: „Za nami piękne święto sportu samochodowego w Limanowej, a na jubileusz kierowcy zgotowali kibicom niezwykle emocjonującą walkę. Bardzo żałuje, że nie mogłem się w 100% włączyć w tą rywalizację, a mimo, że podwójne podium nadal uważam, za dobry wynik, to też wiem, że stać nas było na więcej. Po doskonałym weekendzie w Magurze nasze apetyty mocno wzrosły. Niestety już sobotni podjazd treningowy okazał się zimnym prysznicem. W pierwszym szybkim zakręcie Skoda zaczęła myszkować i wyrzuciło mnie niebezpiecznie blisko barier. Resztę trasy pokonałem asekuracyjnie. Przez cały czas zespół szukał przyczyny, ale nie chcieliśmy podejmować nadmiernego ryzyka i walczyć za wszelką cenę, zwłaszcza, gdy w następny weekend musimy być gotowi na kolejne zawody. Starałem się znaleźć w tym wszystkim jakąś równowagę i myślę, że po tym wszystkim naprawdę możemy się cieszyć z wywalczenia podwójnego trzeciego miejsca. Walka w sezonie nabiera coraz większego tempa, a na finiszu może zaważyć każdy punkt. Postawa chłopaków zasługuje na oklaski, ponieważ kręcili w ten weekend niesamowite czasy. Tym bardziej żałuje, że nie byłem w stanie skuteczniej włączyć się do walki, ale bardzo chce to wszystko nadrobić w ten weekend w Banovcach i za rok w Limanowej!

Bardzo dziękuje kibicom i przyjaciołom za atmosferę i doping, którym wszyscy bardzo mi pomogliście. Liczę, że wszyscy zobaczymy się na wyścigu w Banovcach, na który wspólnie z ROWE Motor OilStalcoJania ConstructionGT-BergmannAutoCzesciValdi.plSolne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki Buchti.pl Promotion, gorąco wszystkich zapraszam.”