BorgWarner Racing Team po 10. Wyścigu Górskim Limanowa Przełęcz pod Ostrą

Doskonałym wynikiem reprezentantów zespołu BorgWarner Racing Team zakończył się 10. Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą - piąta i szósta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza, zaliczana również do Mistrzostw Europy, okazała się bardzo udana dla Szymona Piękosia oraz Karola Krupy, którzy dwukrotnie pewnie triumfowali odpowiednio w grupie A oraz grupie N, umacniając się na pozycji liderów w tabeli GSMP w swojej grupie. Kolejna okazja do powiększenia dorobku punktowego już za kilka dni, ponieważ na kolejny weekend zaplanowano siódmą i ósmą rundę mistrzostw, która rozegrana zostanie w słowackich Banovcach.

Szymon Piękoś: Dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i dwa kolejne zwycięstwa w grupie A to nasze najkrótsze podsumowanie weekendu w Limanowej. Wygrana oczywiście cieszy, ale dodatkowo jestem zadowolony z poprawienia osobistego rekordu trasy oraz kolejnych punktów w generalce GSMP. Nie miałbym nic przeciwko gdyby wyniki z małopolskich rund cyklu udało się powtórzyć w Banovcach, gdzie spotkamy się już w najbliższy weekend. Słowacka trasa należy do najlepszych w kalendarzu i z tym większą radością pojawimy się u naszych południowych sąsiadów.

Karol Krupa: Przed zawodami w Limanowej liczyłem na pokonanie pecha z ubiegłorocznej edycji tego wyścigu i plan udało się wykonać w stu procentach. Dwa razy zwyciężyłem w grupie N, poprawiając przy tym osobisty rekord trasy. Dzięki temu z dość dużą przewagą punktową nad rywalami spoglądam w stronę wyścigu w Banovach, na który jedziemy praktycznie z marszu. Kręta słowacka trasa znajduje się zdecydowanie wśród moich ulubionych. Przed rokiem wygrałem tam sobotnią rundę GSMP, więc chciałbym ten wynik powtórzyć, ale tym razem podczas obu wyścigowych dni.

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.